Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Minek számít ez a vaterázás?

Minek számít ez a vaterázás?

Figyelt kérdés
A következőt csinálom. Egy kínai weboldalról felrakok órákat a vaterára, kicsit többért, amennyiért veszem. Ha megveszi a vatera felhasználó, az órát megrendelem a weboldalről az Ő címére. A felhasználó először kifizeti (banki utalással), és utána rendelem meg. A forgalmam körülbelül 50e ft havonta, profit 20-30e. Mellesleg valamikor adidas hamisítványokat árulok. Hogyan kéne adóznom? Másik, még nem vagyok 18. :)
2011. nov. 21. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy ingó vagyontárgy üzletszerű átruházása történik ilyenkor. Erre a tevékenységre adószámot kellene kérned az adóhatóságtól, majd az önálló tevékenységből származó jövedelmekre vonatkozó jogszabályokat kellene alkalmaznod ahhoz, hogy megállapítsd a belőle származó jövedelmed, és adó-, valamint járulékfizetési kötelezettségeid.


Az, hogy nem vagy még 18 éves, nem gondolom, hogy akadály lenne erre, maximum a képviseletedet a szüleid útján gyakorolhatod. De kérdezz rá az APEH-nál nyugodtan név nélkül.

2011. nov. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ahogy az első írja, ez üzletszerű tevékenység és adóköteles - mivel te ezt elmulasztottad még bírság is kiszabható visszamenőleg


+ hamis termékek árusítása bűncselekmény

2011. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy lósz@rt. Egy csomó vaterás meg teszveszes eladó él abból hogy az ebayről rendeli az olcsó kínai vackokat és eladja 100-200%-os haszonnal. 200.000 Ft profitig nem kell adóznia, ha ezt túllépte akkor személyi jövedelemadót kell fizetnie elvileg ami 18%. Az internetes kereskedelem ezen formájára nem vonatkoznak olyan szigorú szabályom int az üzletszerű kereskedelemre.

Az adidas hamisítványokról meg annyit hogy ha jóhiszeműnek állítod be magad és nem írod le az aukcióban hogy tudsz róla hogy ezek hamis órák akkor nem vádolhatnak meg vele hogy direkt átvágtad a vásárlókat.

"egy kínai weboldal" mi. Az ebay nem kínai hanem amerikai találmány csak a kínaiak elözönlötték

2011. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van az utolsó hozzászólónak. Mi előtted ketten a hivatalos verziót írtuk le. Az, hogy ki mit csinál, saját dolga, de ha bukik, akkor sokan buknak. Az adó mértéke pedig nem 18 %, hanem jelenleg 16 %.

Ha valaki saját dolgait el-eladogatja a Vaterán, az egy dolog. Nem kell hozzá külön adószám, az ingóság értékesítéséből származó bevételnek minősül, az ebből származó jövedelem utáni adóösszeg bizonyos részét nem kell megfizetni. Ez éves szinten 32 ezer forint. De ha már valaki üzletszerűen csinálja, akkor a fenti rendelkezés nem alkalmazható, hanem ekkor az önálló tevékenységből származó jövedelemre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Azt pedig, hogy mi üzletszerű elég nehéz körülhatárolni, de majd az adóhivatal adott esetben megteszi helyettünk.

Az én megítélésem szerint a fent leírtak alapján ez továbbértékesítésnek számít, rendszeres, ellenérték fejében történik, tehát üzletszerűnek minősül. És ahogy ismerem az APEH-ot, az is annak fogja minősíteni. De ne legyen igazam...!

2011. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó előttinek üzenem, hogy ne terjesszen baromságot

[link]


nem mellesleg a navnak külön emberei vannak arra, hogy a netes aukciós tevékenységeket figyelje...

2011. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!