Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A telefonszámla és ÁFAjának...

A telefonszámla és ÁFAjának elszámolása hogy van most?

Figyelt kérdés

Vodafone üzleti fix osztható telefontarifa, 5 SIM kártyával 2 dolgozónál (az egyik SIM nincs használva)

Ha nem csinálunk tételes elkülönítést a magán és az üzleti beszélgetésekről, akkor hány százalékot kell kiszámlázni a dolgozók felé, hogy ne kelljen járulékot (EHOt) fizetni?

Elég ha a számla végösszegének megadott százalékát egy dolgozó nevére számlázzuk, vagy meg kell osztani a dolgozók között az adott telefonszámok alapján?

Az ÁFA milyen megosztásban vonható le?

Melyik törvény, vagy rendelet szabályozza?


Tudom, kérdezzem a könyvelőmet.

Igen, megkérdeztem, de teljesen mást mondott, mint az egyik ismerősöm cégének a könyvelője.

Ezért szeretném megtudni, melyik könyvelő mondta helyesen.



2011. nov. 21. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozó esetén az SZJA törvény mellékletében, ahol az : elszámolható költségek részletezése van

Társaságok esetén a Társasági adó törvény azon mellékletében, ahol az elszámolható költségeket részletezi. Bocsi, de a törvények nekem már nincsenek meg, de ha neked igen, akkor abból ki tudod olvasni.

2011. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Tehát azokból azt tudod kiolvasni, hogy a telefonszámlából hány %-ot számolhatsz el költségként.

Az ÁFA törvényben pedig az van benne, hogy a telefonszámla összegében szereplő ÁFA összegéből mennyi % az elszámolható rész

2011. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!