Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megszűnt a munkahelyem, jó...

Megszűnt a munkahelyem, jó papírokat kaptam? S mihez fognak nekem ezek kelleni?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg a papírokat és az itteni ügyvédet nem érem el,hogy rápillantson,de ma már vinnem kell vissza őket.

Azt gondolom,valami nem lehet rendbe velük,de csak azért,mert a volt fönököm dühkitörést produkált mindazért, mert el akartam olvasni mielőtt aláírom,így most nagy veszekedések árán vannak Nálam a papírok.


Mondom mit kaptam:

-Adónyilatkozat amiben kijelentem,nem kérem a 2010 évi jövedelmeim után a munkáltatói adómegállapítást. (Akkor hivatalosan nem dolgoztam)


-Adóelőleg nyilatkozat adójóváírás érvényesítéséről amiben kijelentem,hogy az adóévben nem várható mástól olyan jövedelem,amelyet az adóévi összes jövedelmembe be kell számítani. (De ebben az évben dolgoztam máshol is)


-Adóelőleg nyilatkozat a személyi kedvezmény...

Amiben ez a mondat áll: "A bevétel adóelöleg-alapjának megállapításához kérem a súlyos fogyatékos magánszemélyek személyi kedvezményének figyelembevételét.+orvosi igazolás dátum..." (Nem vagyok fogyatékos)


-Jövedelemigazolás


-Igazolólap segélyhez. Itt a "jogviszony megszűntetésének/megszűnésének módja:" pont után ÜRESEN VAN HAGYVA,nincs odagépelve semmi!


-Adatlap bírósági végzéssel meghatározott tartási kötelezettségröl. Itt azt jelentem ki,hogy "tartási kötelezettsége nincs."


-Járulékokról egy igazolás


-Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor


-S a kifizetésekről a papírok


Amikhez nem írtam plusszt,azokat jónak találom.

A TB kiskönyvem korábban megkaptam,avval nekem már el is indították az ügyem a munkaügyibe,onnan már nem is kérnek Tőlem semmit.

Tehát avval sem vagyok tisztába mire fognak kelleni Nekem ezek a papírok,illetve mikor?


Van valami kifogásolható vagy hiány a papírokban? Felmondólevél nem kéne hogy legyen?


Nagyon köszönöm!


2011. nov. 17. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Most én is csak fejből mondom, nyomtatványok nincsenek előttem. Nézd meg a "Munkáltatói igazolás a m.visz. megszűnésekor" nyomtatványt, szerintem azon is ott kellene lennie, hogy a munkaviszony megszűnés módja: leginkább közös megegyezés szokott ott lennni, az lenne az ideális.

Egyébként szerintem megkaptál mindent. Ezeket majd 2012. május 20-ig a 2011. évi SZJA bevallásodba kell beírni, azokkal a jövedelmekkel együtt, amit már korábban máshol kaptál, ill. amit még ez évben esetleg keresel, vagy a MÜK ad. Addig rakd el, majd a bevallás elkészítéséhez esetleg keress egy könyvelőt segítségül.

2011. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azon nincs semmi,csak,hogy mettől-meddig állott fenn a munkaviszony és,hogy levonandó tartozás nem terhel.


Tényleg evvel,ha ezt aláírom,akkor nem csinálhat egy rendkívüli felmondást avval a rágalommal,hogy loptam volna? Jól értelmezem,hogy pont ez védene meg ettől?


Így továbbra is hiányolom a közös megeggyezéses papírt...


Kérjem ezt?


Nagyon köszönöm!

2011. nov. 17. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyan szűnt meg a munkahelyed?

Igazából mindegy is, mivel ha nem próbaidő alatt voltál, akkor valamilyen munkaviszonyt megszűntető papírnak kellene lennie a munkáltató részéről, ha nem Te mondtál fel nekik írásban. Mivel az Igazolólap álláskeresési segélyhez nyomtatványnál üresen hagyták a jogviszony megszüntetésének módja pontot (teljesen normális is lehet ez a dolog), abból arra következtetek, hogy közös megegyezéssel váltatok el egymástól. Ezt a sort csak akkor kell kitölteni, ha a munkáltató vagy a dolgozó mond fel rendesen, vagy akár rendkívülivel! Közös megegyezéses, próbaidő alatti munkaviszony megszüntetés esetén üresen kell hagyni!


Leszámoláskor kell, hogy kapj egy Munkáltatói igazolás nevű okmányt. Azon vannak az adataid, hogy mikortól meddig dolgoztál ott. Megszűnés módja nem kell rá! Valamint, hogy van-e tartozásod/letiltásod, mennyi kivett betegszabid van a tárgy évben, és még rajta szokott lenni egy 50 % vasúti kedvezményes igazolás is, ami már évek óta nem létező dolog, csak a munkáltatók többsége nem tud róla.

Kapnod kell egy ADATLAP-ot az addigi, tárgyévi jövedelmeidről, az abból levont adóról, adókedvezményekről. A járulékokról szóló igazolás megvan. A Jövedelemigazolás egészségbiztosítási..... nyomtatvány megvan. Az álláskeresési járadékhoz igazolást már kifejtettük, annak van egy melléklete, amelyen igazolják a tartozásaidat, letiltásaidat, ha van. Az is megvan. "SZTK-kiskönyv"-et már régen visszakaptad. OK.


Magyarul mindent megkaptál, csak éppen a felmondási papírok hiányoznak. Felmondólevél, indoklással stb.


Az ADATLAP kellhet a következő munkáltatóhoz, vagy az év végi adóbevalláshoz.

A Jövedelemigazolás egészsgébiztosítási... kellhet a következő munkáltatónak akkor, ha táppénzre leszel jogosult valamiért. Nem mindig kérik, de ha kérik, át kell adni.

SZTK-kiskönyv kell a következő munkáltatónak, álláskeresési segélyt kifizetőnek.

Igazolólap álláskeresési járadékhoz értelemszerűen a munkanélkülit kifizető központnak kell a tartozásigazolási mellékletével együtt.


Járulékigazolás igazából csak Neked kell, vagy használhatod gyújtósnak. A lényege, hogy van, amikor a munkáltató túlvonja a járulékot, ezzel az igazolással viszont az év végi adóbevallásban rendezheted (visszaigényelheted) ezt az összeget. A dolgozók többsége nem is tud erről, nem is ért hozzá, nem is foglalkozik vele, ki sem tudja számolni, mivel a társadalombiztosítási törvény egyötödét ismernie kellene hozzá.


Az adóelőleg, adónyilatkozatok pedig - gondolom - egy általad aláírt okmányok, csak most adták oda azokat a példányokat, amelyeket már régen kellett volna. Ezeket őrizd meg az adó elévülési idejéig. Kb. 5-6 év. Attól függ honnan számoljuk.


Az én meglátásom szerint minden papírt megkaptál, csak a felmondással kapcsolatosakat nem.


HAJRÁ!

2011. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Húha!:) Köszönöm szépen!


Az adónyilatkozatok közt van olyan,mint írtam,amiben a "súlyos fogyatékosság"-omra kérek valami kedvezményt,ezeket nem írtam alá korábban és nyilván nem is fogom,hisz ez valótlan. Nem értem mire kellene ez Nekik?


Igen a felmondó levél,az nagyon kell még. Enélkül ki sem adhatták volna az utamat,s ezeket a papírokat sem.:)


Már voltam ügyvédnél...egyenlőre megpróbálok Én düllőre jutni Velük,majd ha nem sikerül,akkor dobok erre egy kis ügyvédpénzt...:(


Mert a munkaviszonyomat egyik este(de már 1 hónapja) hasraütésböl (tehát mindenféle papír nélkül) megszüntették,avval az indokkal,hogy nincs nyereség vagy kevés van a bolton,így hát nem csinálják tovább.Másnap már nem kellett mennünk dolgozni.

Tehát a közös megegyezés azt gondolom nem állná meg a helyét.


Egyébként közös megegyezéssel is megillet a felmondási idő?

Vagy ha igen,akkor is, nem lenne tanácsosabb,rendes felmondást valós indokokkal kérni?


Köszönöm a segítséget!

2011. nov. 20. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden munkaviszony megszűntetéshez kell valamilyen írásos "anyag", kivéve ha próbaidő alatt szünteti meg bármelyik fél a munkaviszonyt. De ekkor sem árt, ha van.


Ha a munkáltató mond fel rendes felmondással - és fennállnak az egyéb feltételek, mint például minimális ledolgozott munkaviszony az adott munkáltatónál - akkor jár végkielégítés is, és alapból felmondási idő. A felmondási idő minimum 30 nap. Ennek minimum a fele alól kötelesek felmenteni a munkavégzés alól, hogy legyen időd másik munkahelyet keresni. Jár az álláskeresési segély, ha fennállnak a hozzá való többi feltételek. A felmondást meg kell indokolniuk. A felmondási időre is jár bérezés, még arra is, amit nem kell ledolgoznod.


Ha Te mondasz fel rendes felmondással, akkor a munkáltatónak jár a felmondási idő, amit - ha a munkáltató igényt tart rá - teljes egészében le kell dolgozni, de el is tekinthet ettől. Azért jár neki, hogy helyetted legyen ideje más munkaerőt keresni, vagy a következő munkavállalót legyen időd betanítani. A felmondásodat nem kell megindokolnod. Itt is jár a felmondási időre a bérezés, de nem jár végkielégítés. Ha Te mondasz fel, akkor nem vagy jogosult álláskeresési járadékra.


Ha a munkáltató rendkívülivel mond fel a munkavállalónak, akkor nem jár álláskeresési járadék, nem jár végkielégítés, nincs felmondási idő sem. Azonnali hatályú a dolog, és alapos indok kell hozzá (például megloptad a munkáltatód, amit neki bizonyítania kell adott esetben).


Ha Te mondasz fel rendkívülivel, indokolnod kell, jár álláskeresési járadék, jár végkielégítés, annyi időre járó átlagkereset, amennyi a munkáltató rendes felmondása esetén felmondási időre járna, de felmondási idő nincs!


Közös megegyezés esetén az van, amiben írásban megállapodtok. Semmi nem jár, de adható! Adható végkielégítés is, lehet szó felmondási időről. Szóval az van, amiben megállapodtok, és ez bármi lehet!

Közös megegyezés esetén is jár álláskeresési járadék.


Íly módon megszüntetni munkaviszonyt, mint ahogy a Te foglalkoztatód tette, nem lehet. Vagyis lehet, de csak próbaidő alatt, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés esetén. Van ilyen írott fecni? Próbaidő alatt voltál? Ha egyik sem, akkor szabályellenes volt a megszüntetés, főleg ha a vállalkozás hivatalosan még mindig "üzemel".


Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőség az illetékes ilyenkor, mint hatóság.

2011. nov. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!