Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megteheti egy munkáltató,...

Megteheti egy munkáltató, hogy 4 hónap alatt 3 különféle igazolást ad az adóbevalláshoz?

Figyelt kérdés
Mind a jöcedelmem, mind a levont adóm, valamint a fizetett összes járulék más és más összegű a 3 igazoláson.
2009. máj. 10. 11:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Mind a jövedelmem...
2009. máj. 10. 11:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy tévedtek az igazolás kiállításakor, vagy először nem vették bele az előző munkahelyei adataidat, vagy voltál passzív táppénzen. Vagy nagyon hanyag az ügyintéző...
2009. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ez kicsit érdekes. De ha te összeadod az év során kapott bérpapírokon szereplő adatokat, akkor annak meg kellene egyeznie az igazoláson lévővel és az gondolom helyes, már ha annyi pénzt kaptál, mint a mi a bérpapíron van.
2009. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem volt más munkahelyem, ugyanannál az állami cégnél voltam tavaly is.


A bérpapírjaimon szereplő bruttó összegeket összeadtam, de nem az az összeg szerepel az adóbevalláshoz szükséges igazolásokon. A 3 igazolás közül mindegyiken más összeg van, de véletlenül sem annyi, mint amennyi a bérpapírom szerint!


Szóval semmi nem stimmel!!!

2009. máj. 10. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát legjobb lenne ha bemennél a munkáltatóhoz, leegyeztetni az összegeket. Esetleg ötletem meg a 2009-ben kifizetett prémium, ha nem tb. kifizetőhely esetleg belevették a táppénzes igazolást is. De ha a TÁKISZ-tól kaptál igazolást, semmin sem csodálkozom. Sok bevallást csináltam, de olyan trehány munkát mint ott sehol sem csináltak.
2009. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!