Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az Apeh azért vállalta az...

Az Apeh azért vállalta az adóbevallások (egyszerűsített adóbevallások) elkészítését, hogy elsikkassza az emberek pénzét?

Figyelt kérdés

Mert rábízza az ember, és ha ő maga nem csináltatja meg könyvelővel, vagy valakivel, akkor nem tudja, hogy most valójában igaz e, amit vissza küldenek.

Nem tudni, hogy most átverték e, vagy nem.

Azt tudtátok, hogy év végén igen komoly jutalmakat kapnak az apeh-os dolgozók?

Majdhogynem a takarítóktól a fő-fő górékig?

Minél több pénzt szednek be az embertől, mindenféle jogcím alapján, annál több jutalmazást kapnak.

Tehát ha mondjuk nem sikerül minden adócsalásra fényt deríteni, ezzel az egyszerűsített adóbevallással tudják pótolni a hiányt, és év végén megint megkapják a kis jutalmukat.(Sacc per kb:400 000-2 000 000)

Hányinger ez az egész, ahogy ennek az országnak a lakosait büntetés nélkül fosztogathatják, az a rengeteg adó, amit a kisember kevés pénzéből vesznek el belevándorol az amúgy is vastag zsebbe,

gusztustalan!!!!!!!

Érdekes módon nekem be kéne fizetnem 21 000Ft-ot, csak azt nem tudom mire, mikor 1 munkahelyem volt 2008-ban,ahol teljes mértékben be voltam jelentve, és fizettek mindent, amit kellet és semmi mellék tevékenységem.

Persze telefonon meg nem lehet elérni az apeh-ot, személyesen meg délután 4-kor hova menjek már??


2009. máj. 9. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyen dolgokról, lehet, hogy igazad van, lehet, hogy nincs. Nekem is az Apeh csinálta, és semmit nem kell befizetnem, és még ismerősöm sincs az Apeh-nél. Egyszerűen csak azért bíztam meg őket, mert én nem értek hozzá, és nincs pénzem könyvelőre, és mivel több munkahelyváltozásom volt év elején, munkahelyet nem tudtam megbízni az elkészítéssel.
2009. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizetned kell akkor talán azért van, mert több adójóváírást kaptál a munkáltatódtól, rosszul számolt vagy ilyesmi. Ez előfordul sajnos.

Azt meg nem igen merné megcsinálni az apehban dolgozó kisember, hogy csak úgy befizetted veled ennyit, mert abból neki semmi haszna nem származik, akik melóznak azok nem igen kapnak 400ezer forint jutalmat, elhiheted nekem, ez ott is úgy megy mint máshol, csak a górék akik kicsit fentebb vannak a ranglétrán azok kaszírozzák be a plusz pénz, akik nem végzik a napi "pioszkosmunkát" és nem küzdenek meg az adózókkal, csak ülnek az irodában a kis székükben és kitalálják, hogy mennyit is kéne a kisembereknek dolgozni.

Nálunk egyébként hétfőn 8tól 6ig van apeh ügyfélszolgálat.

2009. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmész egy könyvelőhöz, egy-kétezer forintért átnézi, hogy rendben van-e az APEH által küldött bevallás...
2009. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én például kapok vissza 30 ezer körül és nekem is az APEH számolta ki, most küldtem vissza 1 hónapon belül kapom a pénzt. Egyébként én így nyugodtabb vagyok, mert már le ellenőriztek még 1* nem fognak szerintem, és amúgy tavaly 1000 csinálta a munkatársam és még fizetnem is kellett vagy 6 ezret.Csak hagy csinálják, ők hozzák a törvényt jobban értenek hozzá, így nincs miért kötözködni, ha már ők is elrontsák akkor van baj.
2009. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az APEH a rendelkezésre álló adatokból állítja össze a bevallást. Ha valamelyik cég nem úgy vallott, mint ahogy neked igazolást adott, az a te egyeztetésed során kiderül. (Hiszen le kell egyeztetned aláírás előtt.) Én nem bíznám az APEH-ra, mert nem bízom az adataik teljességében. Ezért kell még mindig a nyugdíjigazgatóság felé is vallani a béreket a nyugdíjhoz. Ha valami miatt sokat visszakapsz, akkor érdemesebb könyvelőt megbízni, hogy megcsinálja, sokkal előbb kerülhet utalásra a pénz. Ha sok munkáltatód volt, akkor érdemes az APEH-et megbízni, mert a munkáltatók hol beleveszik az előző munkáltató adatait, hol nem. De azt, hogy készakarva ne számolják ki jól, azt nem hiszem.
2009. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!