Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Új adóbevallást kell készítene...

Új adóbevallást kell készítenem? Vagy mi a tehendőm?

Figyelt kérdés

Az adóbevalláshoz február 20.án kaptam meg a munkahelyemről az igazolást. Ez alapján megcsináltam a bevallást, mely szerint visszajáró összeget már márciusban megkaptam.


Áprilisban ismét kaptam egy igazolást az adóbevalláshoz, melyre ráírták, hogy módosított, de semmi eltérést nem láttam a februárban kézhez kapotthoz képest.


Tegnap, május 8-án ismét kaptam egy igazolást, módosított felirattal. Ezen már tényleg más összeg szerepel, mint a februárban kézhez kapotton. Az igazolás április 9-én készült, én pedig május 8án kaptam kézhez.


Most nem értem mit kell tennem. Veszélyeztetett terhesként szigorú ágynyugalomra vagyok ítélve, ki sem mozdulhatok a lakásból:(


2009. máj. 9. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Van férjed, rokonod? Hívd fel az APEH-et. Bemehet könyvelő, törvényes képviselő is a nevedben meghatalmazással. Én élőben/meghatalmazott útján próbálnám ezt elintézni. Lehet, hogy valamit elnéztek vagy ott majd megmondják, hogy mit tegyél. Ezt így nem lehet neten keresztül megmondani, hisz nem is tudod te magad sem, hogy most kell-e fizetned vagy sem. Ezt csak az APEH tudja.
2009. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki készítette el a bevallást? Aki az eredetit csinálta annak lenne célszerü önellenőrzést végezni. Ha odaadod neki az eredeti papirokat, bevallást, és az új igazolást, meg tudja csinálni az önellenőrzést. Neked csak aláírni és postázni kell. A 16-1 oldalon felül van egy kis kocka ahol jelölni kell, hogy a munkáltató miatt kell önellenőrizni. Így az önellenőrzési pótlék nem téged terhel.
2009. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi lehet, hogy te magad csináltad? Ha értesz hozzá nem lesz gond az új adatokkal ismét megcsinálni. Ha beküldöd az APEH úgyis leellenőrzi a munkáltatód adait. Nem kell ezért sehova sem menne, postán keresztül szépen el lehet intézni.
2009. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én csináltam a bevallást az APEH oldaláról letölthető programmal.


A gond "csupán" annyi, hogy nem tudom még hányféle igazolásra számíthatok, ugyanis ez volt a 3. amit az idén kaptam. És mindegyik más-más volt!


Nem értem, mit kevernek ennyit, miért kapok mindig más más igazolást, miért szerepel mindegyiken más jövedelem, más levonás, stb...

2009. máj. 11. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!