Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját kft ügyvezetőjeként,...

Saját kft ügyvezetőjeként, GYES alatt lévőként, kell fizetnem járulékot magam után?

Figyelt kérdés
A cég már 3 éve csak papíron létezik, valós gazdasági tevékenységet nem folytat, a könyvelőm most mégis azt mondta, hogy fizetnem kell magam után havi 35000.-ft járulékot. Ez tényleg így van? Nem lehet ezt sehogy sem kikerülni? A kft-nek nincs bevétele már évek óta. Köszönöm, ha segít egy hozzártő.
2011. nov. 7. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! 2011-ben ez egyáltalán nincs így, nem működő cég esetén akkor se kéne fizetned, ha nem lennél gyesen. Persze ehhez a megfelelő bejelentő lapokat be kell adni. Én javasolnám sűrgősen másik könyvelő keresését.


A 2012-es évre még nem tudni, de ugy látszik, visszahozzák az eredeti verziót. És akkor igaz lesz, ami most nem az. De 2011-re semmiképp.

2011. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, azt elfelejtettem leírni, hogy minimálbérre be vagyok jelentve a céghez. Ez alapján kaptam a GYED-et, ami alatt nem is kellett járulékot fizetnem, viszont a könyvelő szerint a GYES alatt már kell. Nincs más munkahelyem, csak a 28.000.-ft-os gyes-em van, és ebből nem tudom, hogy fogom kigazdálkodni a járulékot..
2011. nov. 7. 12:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha kijelentetem magam, és csak az egészségügyi hozzájárulást fizetem, ami ha jól tudom, 5000,-ft körül van, nem lehet megoldás? A könyvelőm szerint ez nem szabályos, és megbüntethetnek érte.
2011. nov. 7. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne járhatna neked is a GYES? Ha igényelted a GYED lejárta után, akkor az biztosítási jogviszonynak számít. Miért kellene elszámolni kivétet?
2011. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha GYES-en vagy, és nem dolgozol, akkor fizetés nélküli szabadságon vagy a KFT-dnél. A GYES alapján jogosult vagy egészségügyi ellátásra, tehát az egészségügyi szolgáltatási járulékot sem kell fizetned (havi 5.100 Ft). Inkább keress egy másik könyvelőt!
2011. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
2011. nov. 7. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!