Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem fizették még ki az...

Miért nem fizették még ki az adójóváírásom?

Figyelt kérdés
Február 26-án nyújtottam be, és semmiféle visszajelzést még nem kaptam, ilyen még soha nem volt. Eddig még mindig betartották a 30 napos határidőt!
2009. ápr. 14. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínűleg elektronikus úton adhadtad be. idén sajos rengeteget késnek, és bár utalnak majd késedelmi kamatot, nem annyi napra, amennyire kellene. Nekem majdnem 3 héttel lépték túl a 30 napot. Aki papír alapon adja be, annak is késnek, csak nem olyan sokat.

2009. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom az adóvisszatérítésre gondolsz, mert az adójóváírást általában év közben érvényesíti az ember a fizetésével együtt megkapja, ha mégsem akkor az adóbevallásban kell feltüntetni az egyéb fizetendő összeg, kedvezmény stb. között és akkor adóvisszatérítésként megkapja az ember. Azt kell tudni, ha viszonylag sokat kérsz vissza akkor azt felülvizsgálják a kiutalás előtt, hogy valóban jogos-e. Az elektronikus beküldéshez nincs köze szerintem, mert én március elején küldtem a bevallást és a múlthéten meg is kaptam a pénzt. Illetve az lehet még a probléma, hogy esetleg tartozásod van valamelyik adónemben (illeték, tartozás önkormáányzat felé) és akkor sem teljesíthetik a kiutalást, hacsak be nem fizeted a tartozást. Ajánlom, hogy személyesen érdeklődj az ügyfélszolgálaton. Telefonon nem adhatnek tájékoztatást.
2009. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 14. 19:18
 4/5 anonim válasza:

Akkor is késni szoktak, ha valami hibát találnak benne. Pl. volt egy kis adótartozásod vagy hasonló. Nálunk már volt olyan, hogy a munkáltató elszámolta az adóelőleget pár ezer Forinttal és ilyenkor először be kell menni, újra átszámolják az egészet, kijavítják az adóbevallásodat és utána 30 napon belül érkezik meg a pénz.

Ha minden rendben van, akkor 30 napon belül mindig meg szokott érkezni nekünk.

2009. ápr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony van köze az elektronikus beküldéshez, ugyanis elromlott az ellenőrző program, amivel az ügyfélkapus bevallásokat ellenőrzik. Először tájékozódj és utána okoskodj. Igaza van az első válaszolónak. Én is ügyfélkapus voltam, nekem 3 hetet késtek és nem volt semmilyen tartozásom, két ismerős egy héttel később adta be mint én, papír alapon és ők előbb megkapták, mint én.
2009. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!