Hogyan történik a bérszámfejtés hivatalosan?
Jelenléti ív alapján le kell számfejteni, bérlapokat nyomtatni, céges összesítőt, adónemenkénti utalandó listát, bevallásokat, bérfeladást a főkönyvbe.
Budapesten lehet 4 ezer egy fő. Vidéken 2-3 ezer. Én is könyvelő vagyok. Nem kevés munka, nyomtatás van vele. Ha sok a leszámolás, felvétel, vagy az egyszerűsített munkaszerződéses munkavállaló, lehet munka vele rendesen.
Minek program? Én egy KFT-nél csinálom kézzel 25 emberét. Minden extra van benne, amit csak el tudsz képzelni. Tavaly kreáltam excell-táblában egy bérösszesítőt, ami egy csomó mindent magától kiszámol. Kinyomtatom, aztán onnan átpötyögöm az egyéni bérlapokra a számokat. Stb.
Szerintem nem nagy ügy. Főleg 3-4 emberét. Kb. 1 óra, ha nagyon lassú vagy.
Nekem az előzőekben felsoroltak 2-3 óra alatt teljesen "lezörögnek".
Könyvelő vagyok egy könyvelőirodában, de az én munkámhoz nem tartozik a bérszámfejtés, egy másik kollégám csinálja, akinek ez a feladata, tehát én nem értek hozzá. Tudom, hogy milyen járulékokat kell levonni, mivel a bérfeladást én könyvelem, és ki tudnám tölteni a bevallást is havonta, viszont a bérszámfejtők munkájához tartozó egyéb dolgokkal nem vagyok tisztában. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy hiába "tudnék" számfejteni egy sima bért, ez a munka nemcsak ebből áll. A munkavállaló beteg lehet, baleset érheti a munkahelyén, terhes lehet, kilép...stb. Ezekkel is tisztában kell lenni.
A program egyébként jó ha van, mert megkönnyíti a munkát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!