Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet töröltetni egy...

Hogy lehet töröltetni egy könyvelőt, mely hivatalosan be lett regisztrálva, mint megbízott ügyintéző?

Figyelt kérdés
Tehát egy ismerősöm meg lett hivatalosan is bízva, hogy intézhető az adózással kapcsolatos ügyeimet. Most váltani szeretnék könyvelőt, a régi töröltetném a biztonság kedvéért. Ezt hogy tehetem meg és milyen nehézségek születhetnek ebből? Előre is köszönöm!
2011. ápr. 24. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor az új könyvelőd megkapja a megbízást, ő lesz a bejelentett, gondolom, ezzel együtt lehet törölni a régit.
2011. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló! Ez nem automatikus sajnos. Vagy az előző könyvelő önszántából törli magát vagy az ügyvezetőnek (vagy az uj regisztráltnak) kell töröltetni az előző könyvelőt. Sajnos az a tapasztalatom, hogy több előző könyvelő előszeretettel tartja meg a regisztrációt, igy egy két dologba beleláthat, esetleg keresztbe is tehet.

Summa summárom az előző könyvelő regisztrációjáról elvileg kaptál anno egy levelet. Remélhetőleg nálad lesz valalhol, azon van egy adóaz jel, annak és a nevének a segitségével töröltetheteda 11t182-es adatlap segitségével. Ha nem tudod az adóaz jelet, akkor levélben kérjed a cég azonosítóinak megadásával.

2011. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy automatikus.

De ahogy az első könyvelő intézte a saját regisztrálását, gondolom a második ugyanúgy tudja intézni, amit kell... a saját regisztrációját és az első töröltetését.

2011. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem cégnél dolgozik az illető és azt hiszem a papírt is elhagytam valahol. Így akkor már nem is lehet törölni?
2011. ápr. 25. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi könyvelőd hívja fel a Contact Centert, szerintem tudnak megoldást mondani.
2011. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!