Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell kontírozó ívet...

Hogyan kell kontírozó ívet kitölteni?

Figyelt kérdés
Valaki légyszi írja le nekem részletesen, úgy, hogy ez kezdő is megértse! mi milyeik oldalra kerül és miért, mi micsoda.. köszi
2011. júl. 13. 18:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10,05-ös vagyok!

11,32 kérdéseit egymás utánban nem igazán értem.

Én már az 1980-as évek közepén is dolgoztam olyan "kisvállalatnál", ahol az egyszerűsített költségelszámolást (= év közben minden költséget 5-ösre) használtuk.


Azért nem értem a további kérdéseidet, mert én már nem tanulok. Persze az iskolában mindig a "klasszikus" számvitelt tanítják.

Az elmúlt 20 évben rengeteg "kis"-vállalkozást könyveltem, ahol lehetőség volt ugyanezt a költségelszámolási módot alkalmazni. A vállalkozók nem vásárolnak raktárra, csak annyi pénzt adnak ki anyagra, amely a mindennapi munkavégzéshez szükséges, nem fognak beraktározni sem alapanyagot, sem árukészletet több hónapra, esetleg évekre úgy, mint a multik. És nem fogja az idejét azzal tölteni, hogy havonta külön kis kimutatásokat készítsen a ténylegesen felhasznált anyagokról.

Ezért is találták ki és engedélyezik az egyszerűsített költségelszámolást. De ezt az iskolában nem tanítják, majd mindenki a gyakorlatban találkozik vele.

2011. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azt nem én kérdeztem, azért tettem idézőjelbe, mert a kérdezőtől idéztem, és arra válaszoltam neki.
2011. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!