Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nonprofit Bt. Könyvelésével...

Nonprofit Bt. Könyvelésével kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nonprofit bt.-t alapítottunk, fő tevékenységi körünk gyermekek napközbeni ellátása (értsd családi napközi), az "egyebek": játszóház, gyermekfelügyelet. Anno, a jogász tanácsára a fő tevékenységi körünket bele is foglaltuk a bt nevébe: XY Családi Napközi Nonprofit Bt. A tevékenységünk után az államkincstártól normatívát is kapunk, nonprofit vállalkozásként a kiadható összeg 100 %-át.

Előző könyvelőnk szerint a fő tevékenységi körünk nonprofit, így az abból származó bevételünk bizonyos adók alól mentes (pl. iparűzési adó), a jelenlegi könyvelőnk szerint azonban minden, a szülőktől befolyó pénz beleszámít az eredményünkbe, csak az államkincstári normatíva, illetve az önkorm. által, a támogatott helyek után fizetett térítés nem (ilyenkor a fizetendő összeg egy részét az önkorm. átvállalja, így a szülő annyival kevesebbet fizet nekünk).

Az én logikám szerint a családi napközi havi térítési díjai nonprofit bevételek, függetlenül attól, hogy ki fizeti (miért tartozna más elbírálás alá, ha ugyanaz az összeg két helyről, a szülőtől és az önkorm.-tól folyik be hozzánk?), a játszóház, gyermekfelügyelet pedig "profit-orientáltak", ezekkel a bevételekkel tulajdonképpen a napközink működését segítjük, számomra is érthető, hogy ezután kell iparűzési adót fizetni.


Tudna valaki ebben tanácsot adni? Az apehnek van egy központi info tel.száma, ott egy idősebb úr nekem adott igazat, de a könyvelőnk beszélt egy könyvvizsgálóval, az viszont az ő álláspontját vélte jónak.

Bocsánat, ha nem túl szakszerűen fogalmaztam, nem konyítok a könyveléshez, azért igyekeztem érthetően leírni a gondunkat.

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2011. júl. 13. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán ezt keresed: [link] az apeh elérhetőségek, bár én még nem hívtam őket


Én még csak tanuló vagyok számviteli, ezért a nonprofitot nem is vettük, csak hogy tisztázzuk nonprofit= nem profit orientált-ergo nem a pénzért csinálod, a profit orientáld pedig hogy a pénzért csinálod hogy ha a cégnévbe benne van(márpedig benne van mert kötelező) hogy Családi Napközi Nonprofit Bt. akkor nem profitorientáltak vagytok. Nem tudom hogy lehet egyszerre valami profit és nonprofit is,(majd a többiek megmondják) bár én még csak tanuló vagyok, lehet az is hogy a számviteli politikába belerakták vagy mit tudom én.


Érdemes lenne mindenképp beszélni az apeh-el. Remélem egy kicsit tudtam segíteni bár egy csomó kérdést felvetsz bennem, de biztos jönnek olyanok akik jártasak a nonprofitba is

2011. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na a te helyzeted a következő. Igaza van a könyvelődnek, tavaly változott a társasági adó törvény. Szépen kérlek írj egy privit mert nem szeretném itt leirni amit tudok. Könyvelő vagyok. De ott szivesen segítek.
2011. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!