Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tud lecsapni az APEH pl....

Hogy tud lecsapni az APEH pl. egy kőművesre, aki nem vállalkozó de itt-ott házaknál dolgozik?

Figyelt kérdés
Úgy értem tud tenni az adóhatóság az ilyen esetekben valamit?Magánszemélyt meg tud büntetni?Hogyan?Tetten kell érni a munkást vagy csak egyszer küld büntetést?
2009. márc. 23. 21:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocs nem olvastam el megfelelően a bekezdéseket.Most vettem csak észre, hogy te nem is mentegeted őket.Bocsánat az előző hsz.-ért.
2009. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp undorító módszer az állampolgárokat állandóan ellenőrzésekkel, piszlicsáré dolgok miatti büntetésekkel zaklatni, meg egymás feljelentésére buzdítani. Talán inkább olyan adó- és járulékfeltételeket kellene szabni, aminek a becsületes megfizetése mellett is normálisan el tudja tartani egy vállalkozás a tulajdonosait és alkalmazottait.
2009. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Az apeh (szándékosan kisbetűvel) és a tisztesség olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Ennek, az emberek lehúzására szakosodott országnak egyik legocsmányabb szerve az apeh. A kis embert rögtön basztatják minden apróságért. Bezzeg a rutinosan csaló újgazdag disznókat békén hagyják. Ha tehetném úgy elmennek ebből az országból, hogy csak.
2010. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

apeh mai nevén nav a magyar állam egyik legundorítóbb legkorruptabb szervezete (pedig a többi sem semmi), gyakolatilag a működése sima lopásra, átverésre alapszik, na meg a nokiásdobozokra amit a nagy cégektől kapnak a vezetők, hogy ne kutakodjanak feléjük. Emellett persze a közönséges idiotizmus is társul a működéshez.


Aki tud feketézzen, mert ha nem teszi megszivatja az adóhatóság előbb-utóbb, ha feketézik akkor is talán, de több pénze lesz, és lehet nehezebben kerül a célkeresztbe.


Apámat is undortító módon szivatják. Volt egy BT-je, amit a 90-es évek közepén megszűntettet. Majd az apeh küldött egy néhány tízezres fizetési felszólítást, valami maradék tartozás miatt. Mivel a cég már meg volt szűntetve, így a saját személynevén befizette. 2000 környékén megkapta a jutalmat, egy több százezer forintos követelést, miszerint nem fizette a be a cége hátralékát. Ekkor elküldte a csek bizonylat másolatát, majd kuss lett 8 évig. Majd megint elővették, immár 1,5 millió forintos követeléssel, hogy nem fizette be anno. Megint elküldte a csekket, amire azt mondták, hogy azt nem a cég nevén fizette be (ami akkor ugye már nem létezett), ezért nem érdekli őket, tartozik. Persze a befizetett összeggel nem volt problémájuk, azt egyszerűen LENYELTÉK, nem kérdezték meg mi az. Most már a nyugdíjából vonnak le a tartozás miatt.

Írt egy méltányossági nyilatkozatot hogy engedjék el a tartozást (mivel úgy sem tudja meggyőzni az adóhatóságot az igazáról, mert őket az igazság nem érdekli), azóta is vonják lefelé a nyugdíját, választ még nem kapott (erre felkészült mert mondták hogy az ilyen nyilatkozatokat évekig tart feldolgozniuk...), de javasoltam, ha nem engedik el a "tartozást" akkor perelni kéne, zaklatás vagy valami hasonló címen.

Bár az országot ismerve, a bírónak is odanyomhatná a még mindig meglévő bizonylatot, az állam állam, úgy is az adóférgeknek adna igazat.

2011. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!