Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tud lecsapni az APEH pl....

Hogy tud lecsapni az APEH pl. egy kőművesre, aki nem vállalkozó de itt-ott házaknál dolgozik?

Figyelt kérdés
Úgy értem tud tenni az adóhatóság az ilyen esetekben valamit?Magánszemélyt meg tud büntetni?Hogyan?Tetten kell érni a munkást vagy csak egyszer küld büntetést?
2009. márc. 23. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagyonosodási vizsgálatot végezhet, vagy tettenérhet, vagy felnyom valaki akinek nem tetszett a szoba színe.

Igen megbüntethet.

2009. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy, ha valaki feljelent. De még akkor sem biztos, hogy foglalkoznak veled, hiszen minimális a behajtható büntetés összege. Ne hirdesd magad nyilvánosan, inkább a munkád minősége alapján ajánljanak szájról szájra, akkor nem lehet baj. Ha nem látványos építkezéseken dolgozol sokadmagaddal, hanem csak egyedül ténykedsz egy családnál, a büdös életben be nem bizonyítják, hogy pénzért dolgoztál, és nem csak segítettél a kedves ismerősöknek.
2009. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólónak (is) nemrég olvastam, hogy egy nő bement egy rövidárú boltba és könyörgött, hogy javítsák meg a gyereke kabátján a zippzárat, mert megfázik. A boltos nem állt a dologra először, de azután megsajnálta a nőt és megjavította, de pénzt nem fogadott el, csak egy üveg sör árát. A nő többet adott neki, még vissza is adott a fickó. Nő elment, pár perc múlva visszament a társával mint APEH ellenőr és megbüntették a boltost, mert segített és pénzt fogadott el. Ha jól emlékszem 500 ezer lett a büntetés

Ennyit erről az országról és a aljas dicső APEH-ről.

A milliárdos tartozásokat persze nem hajtják be, de a becsületes embereket tudják csesztetni.

Szóval érdemes vigyázni...

2009. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben sajnos igazad van, de pont ezért biztonságosabb ma teljesen feketén dolgozni. Ha van egy bejelentett vállalkozásod, biztos lehetsz abban, hogy állandóan zaklatni fognak, és addig járnak a nyakadra, amíg nem tudnak valami miatt egy szép nagy büntetéssel lehúzni. Ha viszont papíron nem létezel, megvan az esélye, hogy sosem találnak rád. Lassan nem ismerek olyan vállalkozót, akit ne büntettek volna meg valami hasraütéses ürügy miatt. Még olyat is ismerek, akinél minden számlát, könyvelést rendben találtak, erre kitalálták, hogy szerintük nem igaz, hogy csak akkora a forgalma, amennyit lekönyvelt.
2009. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként nem 500k volt a büntetés, hanem a hapsit 40 000-re büntették, a cég tulajdonosát pedig 1 millióra.

Pondró volt az a nő aki ezt csinálta, egy féreg.

2009. márc. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Meg pondró az a kormány, amelyik ilyen mértékben az emberekre uszította az adóhivatalt.
2009. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Azért tök jó, hogy ha valaki rád akar tukmálni pénzt, amit te nem is kértél, bűncselekménynek számít. Ez olyan, hogy ő adta jószívűségből, hálaként. Más, ha te kéred. Akkor ezzel az erővel az összes orvost is meg lehet büntetni.
2009. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az APEH-os hozzászólóknak.

Az APEH kiadta saját közleményét, ami legalább annyira hihető, mint amit a voltos elmondott. (Felmentést kapott az adótitok alól az APEH.)

Tehát, nem volt ott semmi sumákság. A boltos kért 150 Ft-ot, de nem adott bizonylatot. Erre visszamentek ketten. Nem volt ott semmiféle kislány sem.


Egyebekben ez úgy történik, hogy nem érdekes, hogy baráti jogcímen dolgozik ott.

Emlékezzetek a szőlőszüretre. Igen alaposan kellett bizonyítani, hogy valódi rokonról van szó, aki segít.


Pl. megbuksz egy munkaügyi ellenőrzésnél. A jegyzőkönyvet - az együttműködési megállapodásoknak megfelelően - megküldik egymásnak a különböző hatóságok.

... persze akár egy jóakaró is bejelenthet névtelenül.

A másik. E tisztes állampolgár eddig kb. 11 ízben bukott meg nyugtaadási kötelezettség elmulasztása miatt.

Volt, hogy karhatalmat kellett igénybe venni, mert megtámadta a revizorokat.

Ezek hivatalosan jegyzőkönyvezett esetek.

Ennek ellenére nem védem az adóhatóságot, csak a történethez ez is hozzátartozik.

2009. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az alábbi cikket azért olvassátok el.

Azt is gondoljátok végig, hogy azért (is) fizetünk sok járulékot és adót, mert az ilyenek nem fizetnek, utána belemondják a pofánkba, hogy ők már unják a Kanári-szigeteket, neked meg arra nincs pénzed, hogy a térképet megvedd, amin megnézed egyáltalán hol van?


"Az érem másik oldala

2009.03.24.


Felmentést kapott az APEH az adótitok alól az elhíresült pécsi 150 Ft-os cipzárügyben


Az jegyzőkönyvek ismeretében az APEH úgy véli sok valótlanságot állított az a pécsi egyéni vállalkozó, akinek nyugtaadásra vonatkozó ellenőrzése a napokban bejárta a sajtót és az APEH ellen hangolta a közvéleményt. Az Adóhivatal belső vizsgálata azt állapította meg, hogy az APEH Dél-dunántúli Regionális Igazgatóságának revizorai semmilyen trükköt nem alkalmaztak a rövidáru-üzletben, azért, hogy az adózót beugrassák, őt szabálytalanságra késztessék, amelynek végén egymillió forintos mulasztási bírságot szabtak ki. Ekkora, maximális bírságot az APEH csak többszörös visszaeső szabálysértőkkel szemben alkalmaz.


A tavaly novemberi ellenőrzés során a revizorpáros egyik tagja tért be az üzletbe azért, mert egy másik varrónőtől kapott tájékoztatás alapján bizonyos javítási tevékenységet az említett üzletben végeznek el szakszerűen. Az eladó azonnal vállalta a javítást (szó sem volt kérlelésről, sem szívességről). A mintegy ötperces munkát követően visszaadta a kabátot, majd közölte: a javítás 150 forintba került (az eladó sörről, annak „kiváltásáról” nem tett említést). Ezt az összeget a revizor kifizette, majd távozott. Egy perccel később tért vissza – az ügyletet a bolton kívülről, a kirakaton keresztül figyelő társával.


A jegyzőkönyv szerint a pécsi Citrom üzlet tulajdonosa „Már megint nem adtál nyugtát?!” kérdéssel fordult a bizonylatadást elmulasztó férje felé akkor, amikor a helyszínen megtudta, hogy az APEH egy kabátvarrás miatt újra elmarasztalhatja. A férjét segítő családtagként foglalkoztató egyéni vállalkozót ugyanis az adóhatóság az ezt megelőző időszakban összesen 10 alkalommal fülelte le nyugtaadás-elmulasztása miatt.


A nyugtaadás elmulasztására vonatkozó megállapítást – vagyis a szabályszegést – az adózó a helyszínen felvett jegyzőkönyvben elismerte. A nyugtaadás elmaradását azzal indokolta, hogy „a javítási munka nehéz volt”, ezért nem figyelt a nyugta kiállítására. A családi vállalkozás tagjai a helyszínen nem vitatták az ellenőrzés részleteit, semmilyen észrevételt nem tettek és a jegyzőkönyvet mindketten aláírták.


A rövidáru-kereskedelemmel foglalkozó adózó rutinosnak tekinthető az adóhatósági ügyekben, hiszen egyéni vállalkozásánál annak megalakulása óta csaknem tucatnyi esetben tártak fel szabálytalanságot az adóellenőrök – legtöbb esetben a nyugtaadás elmulasztása miatt.


A notórius szabálysértő családi vállalkozás egyébként – a jövedelem-minimum szerinti adózást bevezető 2007. év kivételével – hat éve minden esztendőben veszteséget vallott be, és a vállalkozásban is közreműködő családtag bevallásában szereplő jövedelem nem biztosíthatta a család megélhetését.


Az adóhivatal revizorai 2009. februárjában - öt hónappal a „cipzáras eset” után, de attól függetlenül - újra ellenőrizték az üzletet. Az egyéni vállalkozó férje ezúttal sem tett eleget nyugtaadási kötelezettségének, de most már olyannyira durván viselkedett, hogy rendőrt kellett hívni a jegyzőkönyv felvételéhez. Az ellenőrzés során a revizorokat folyamatosan szidalmazta és valótlanságokat állítva próbálta kimagyarázni a mulasztást.


Talán ez a magyarázat arra, hogy miért éppen most jutott eszébe valótlan állításokat felhasználva APEH ellenes hangulatot kelteni a médiában az októberi – amúgy teljességgel szabályos és az APEH etikai kódexében foglaltaknak megfelelő - ellenőrzésből.


Az APEH egyébként nem alkalmazza a vádaskodásban szereplő „trükkös módszereket”, mivel nincs rá szüksége. Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal az ellenőrzések során mindig a jogszabályi előírásoknak illetve az etikai követelményeknek megfelelő módszereket alkalmaz."

2009. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jól van, bemásolhatsz ide akármilyen cikket,mentegesd csak az APEH-ot nem hiszem el.Az APEH-osok nagyrésze mocskos f...g.Ha egy APEH-es ember ilyet mond, hogy állandó rettegésben kell tartani az embereket, meg hallja az ember hogy milyen szemét módon viselkednek az emberekkel, akkor én egyáltalán nem hiszek az ilyen puhatestűeknek.
2009. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!