Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova/kinek kell fizetni,...

Hova/kinek kell fizetni, utalni TB-t pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Júniusban államvizsgáztam, és ha jól emlékszem 2011. jún. 31-én lejár a jogviszonyom így júliusba már nem fogja senki se fizetni a TB-met, meg semmi mást. A kérdésem az, hogy addig, amíg el nem helyezkedek, addig hogyan kell ezt a dolgot intézni?


Automatikusan fogják tudni ott fent, hogy megszűnt a jogviszony, és küldik a számlát?

Vagy be kell jelentenem? Hova? Milyen papírt vigyek?


Ha be kell jelentenem, akkor majd azt is be kell jelentenem később, hogy elhelyezkedtem, vagy automatikusan átveszi a munkaadó, amint bejelent?


Ügyfélkapun keresztül lehet intézni?


Esetleg van valami, aminek a TB-n kívül még utána kéne néznem pályakezdőként?



(Nem akarom, hogy ilyen „nem tudtam róla” dolgok miatt büntetgessenek majd. Kerestem a neten, de nem igazán találtam, vagy amit találtam is már egy-két éves, a törvények szoktak változni...)


2011. jún. 19. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Beballagsz az APEHhez, kérsz csekket, megkérded mennyit (ca.5000) és havonta fizeted.
2011. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nappalis voltál, akkor a diákigazolványra való jogosultságod végéig (okt.31-ig) jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra, plusz még 45 napig passzív jogon. Azaz december 15-ig "él" a TBd. [link]

Ha addig sem tudsz elhelyezkedni, vagy nem leszel más jogon jogosult az ellátásokra, akkor vagy magad után fizetsz (az APEH hoz kell bejelentkezni eü.szolg.járulék fizetésre a 11T1011 nyomtatványon: [link] Ügyfélkapun keresztül is beküldhető.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorult vagy, akkor kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a TBd.

Ha munkaviszonyt létesítesz, akkor a munkáltató bejelent és az APEH törli a további fizetési kötelezettséged (ha addig fizetned kell magad után)

Érdemes regisztráltatnod magad a munkaügyi központban.

Start kártyát csak akkor válts ki, ha biztos hogy lesz munkaviszonyod.

2011. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy havi 5100 forintot kell fizetned átutalással vagy csekken, amit az APEH-tól kérhetsz a 06 40 424242-es számon. A pénzt mindig utólag a következő hónap 12-ig kell befizetni/átutalni. Arra fel kell azonban készülnöd, hogy az orvos még kb 1-1,5 hónapig nem fogja látni, hogy te fizeted az eü. szolgáltatási járulékot és lehet a vizsgálatnál azt mondja nem vagy biztosítva. Ezzel nem kell foglalkozni, sajnos a bürokrácia lassú. Neki el kell látnia mindenképp, bár ilyenkor jelentenie kell az APEH-nak, hogy valaki jogosulatlanul vett igénybe eü ellátást, de te biztonságban vagy mer fizeted, így az APEH majd visszaszól neki, hogy nyugi.

Ha pedig munkaviszonyt létesítesz nem kell kijelentkezned, ezt majd a munkáltatódnak kell megtennie. Ez egyfajta biztosíték is, hogy be vagy-e jelentve. Ha az apeh elkezd felszólítgatni, hogy nem fizetsz, az gyanús, hogy a munkáltató nem jelentett be. Ha nem munkaviszonyt létesítesz, hanem más miatt leszel biztosítva pl. gyed/bocs, nem tudom milyen nemű vagy/ akkor viszont ki kell jelentkezned a 11T1011-es nyomtatványon.

2011. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!