Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját készítésű dolgaim után...

Saját készítésű dolgaim után hány százalékot kellene adóznom?

Figyelt kérdés
És hogyan megy ez az egész, hogy szabályosan adhassam el őket? Külföldi eladásnál mennyit kell fizetnem?
2011. máj. 31. 20:23
 1/10 A kérdező kommentje:
És 18 éves leszek nyáron. Iskola mellett árulom, tehát munkám nincs.
2011. máj. 31. 20:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez így információnak nagyon kevés. Milyen saját készítésű dolgod van? Pulóvereket kötsz és azokat adod el? És kinek? Szomszédnak, osztálytársnak, vagy egy pulóverárusnak? Milyen mennyiségről van szó, stb. Nem mindegy. Legalább valami támpontot adják ahhoz, hogy érdemben válaszolni tudjunk!
2011. jún. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmit, attól függ hol árulod. Ha csak felteszed valahova, egy expressz-re vagy vaterára, kutya nem fogja nézni. Vaterán találsz vagy 500 fél LV táskát, amiből egyik sem eredeti, van amit 70 ezerért árulnak, jó kis török másolat, behozza és eladja, szerinted adózik? :) Megveszi törökben 20 ezerért ennyi...
2011. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ékszereket csinálok és interneten árulom. Még nem igazán van belőle bevételem, van, hogy heti 10.000, de olyan is hogy semmi. Nyártól külföldön is szeretném árulni, és ott remélem jobban mennének.

Arra lennék kíváncsi, hogyha szabályosan csinálnám akkor hogy kellene? Mert ha kimennék vásárra és ott árulnám, akkor azért nagyobb lenne az esélye, hogy megbüntetnek.

2011. jún. 1. 23:30
 5/10 anonim ***** válasza:

A Vaterásoknak is kellene bizonyos feltételek megléte esetén adózniuk. Még az APEH is utazik erre. Ráadásul bankszámlán keresztül megy a pénzforgalom, tehát "követhető". Na most van aki bevállalja, van aki nem, és van olyan is, aki nem tud róla.

Ha "hivatalosan" akarod csinálni, akkor az eladott dologért kapott pénzből le kéne vonnod annak megszerzésére fordított összeget, és a maradék tekinthető jövedelemnek, ami után adózni kellene. Ha a megszerzésre fordított összeg nem állapítható meg (a Te eseted tipikusan ilyen), akkor a bevétel 25 %-a tekintendő jövedelemnek. Ha ezek a jövedelmek éves szinten nem érik el a 200.000 Ft-ot, akkor nem kell vele foglalkozni, viszont ha meghaladják, akár 1 Ft-tal is, akkor már adófizetési kötelezettséged keletkezik. Az adó mértéke 16 % jelenleg.

2011. jún. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előzőnek, ha ezt mindenki betartaná senki nem keresne egy vasat sem... Nézz fel vaterára, hány kamu armani és sorolnám még márka van... szerinted adóznak utána, legutóbb láttam egy kabátot 50 ezerért és az oldalt is megtaláltam ahonnan rendeli, ott 20 ezer Ft volt, ha többet rendel a szállítási díj sem vészes, és keres egy kabáton 28 ezret, és a kutya nem kopogtat nála, hogy barátom ez nem helyes...
2011. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

8:00-ás akkor most 25%-ot, vagy 18%-ot kellene? Mert általában 25% az adó, de én is 18%-ról olvastam.

200.000 lehet hogy megvan éves szinten. De ezt hogyan tudnák kideríteni?

Én csak attól félek, hogy valami rossz akaróm feljelent az APEHnál. És én is szeretnék majd olyat is csinálni, hogy külföldről rendelek és eladom itthon drágábban.

A legtöbb vaterás tényleg nem fizet ezután semmit, és nagy jövedelme van belőle.

Akkor ne foglalkozzak vele?

2011. jún. 2. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló! Én a hivatalos verziót írtam le, aztán mindenki saját belátása szerint dönt. Egyébként azt, hogy a vaterán ki adózik utána és ki nem, ezt kívülállóként nem tudjuk eldönteni. Van aki üzletszerűen kereskedik vele, van, aki adószámosként, van aki magánszemélyként.

Hogy teljesítik-e adófizetési kötelezettségüket, az már az Ő dolguk.

A kérdezőnek írom: az adó 16 %, tavaly volt 25 %. Megnéztem, és ráadásul változott a 200.000 Ft-os dolog is. Úgy változott 2011-ben, hogy nem kell megfizetni az az ebből származó jövedelem adójának a 32 ezer forintot meg nem haladó részét.


Az ingóság átruházásából (eladásából) származó jövedelem külön adózó jövedelem. Vagyis nem kell összevonni a magánszemély többi jövedelmével, és szuperbruttósítani sem kell. Van egy saját készítésű ékszered, amit eladsz 1.000 forintért. A beszerzési értékét nem ismered, mivel Te készítetted, tehát az ebből a bevételből származó jövedelmed ennek 25 %-a lesz: 250 Ft, annak adója lenne: 16 %: 40 Ft. De a bevételedből levonhatod (még ha nincs is beszerzési érték) a megszerzésére fordított összeget. Tehát a gyöngyökre kifizetett összeg, stb. De ahhoz, hogy ezt megtehesd, rendelkezned kell ezekről számlával, beazonosítható nyugtával, amit gyűjtögetned kell. Ha ezeket levonod a bevételből, akkor kapod meg a jövedelmet. Ilyen esetben nem a bevétel 25 %-a lesz a jövedelmed, csak abban az esetben kell ezt alkalmazni, ha nem ismered a szerzéskori értékét. Például szüleid régi kakukkos óráját adod el, de nem tudod mennyiért jutottak hozzá 70 évvel ezelőtt. Ha így egy kockás papíron vezetgeted, és az adó oszlopban az összesen nem éri el a 32.000 Ft-ot, akkor nem kell adót fizetned. Ha eléri, akkor be is kell vallanod, és az adót is meg kell fizetned rá. Aztán a kockás papírt megőrzöd 5 évig, és le van minden tudva.


Azt, hogy Te így akarod csinálni, vagy sem, kizárólag a Te döntésed.

2011. jún. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezek szerint, ha eladok valamit 1000Ft-ért, akkor csak 40 Ft-ot kell adóznom utána? Én sokkal többre számítottam.

A 32.000Ft-os részt nem értem. Ha az éve eladásból származó adó nem érné el a 32.000-ret, akkor nem kell adóznom?

2011. jún. 3. 16:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a 25 %-os jövedelemrész számítási módszert választod, akkor igen. Így van. A 32.000 Ft-os dolgot pedig pontosan úgy kell gondolni, ahogy Te teszed. Ha a - példádnál maradva - a 40 Ft-okat összeadogatod, akkor addig nem kell fizetni adót, amíg éves szinten a 32.000 Ft-ot túl nem léped vele. Visszafelé számolva, úgy is mondhatnám, hogy éves szinten a 200.000 Ft jövedelemig (nem bevételig!) nem kell, mivel 32.000 Ft adó : 16 % adómértékkel = 200.000 Ft.
2011. jún. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!