Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megéri belevágni ebbe?

Megéri belevágni ebbe?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 21:09
 1/10 A kérdező kommentje:

Family Frostnál lehetnék eladó kocsin.


egyéni vállalkozói kell hozzá. :S

2011. máj. 27. 21:10
 2/10 A kérdező kommentje:

meglévő főállásom mellett csinálnám.

heti 3 nap max amit tudnék vállalni reggeltől estig!

2011. máj. 27. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
főállás mellett szerintem igen, mert nem veszíthetsz vele semmit.
2011. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de figyelembe véve; "fizetnivalók"/adó, tb stb.../ és a fizetésem arányát, nembiztos hogy megéri?!
2011. máj. 27. 22:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a főállásod a heti 36 órát meghaladja, akkor nem kell vállalkozó kivétet kivenned, így járulékokat sem kell fizetned.
2011. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

annyit meghalad!

te ezt biztosan tudod?

2011. máj. 28. 23:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudja pontosan.Ugyanúgy kell utána fizetned, minimum 94.000 ft után a járulékokat.

Annyi hogy 2%pénzbeli eg.bizt. nem kell fizetned.

És ugye még ott vannak az önkormányzati adók is...HIPA

Jah arról ne is beszéljünk,hogy könyvelő is kell.

Szóval Te döntsd el, hogy megéri-e...

2011. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg én nem tudom pontosan könyvelőként.


Idézet az Apeh-tájékoztatóból:

"Abban az esetben, ha az - átalányadózónak nem minősülő – egyéni vállalkozó legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban is áll, a társadalombiztosítási járulékot, a 4 százalék mértékű természetbeni

egészségbiztosítási járulékot, valamint a nyugdíjjárulékot a TÉNYLEGESEN ELÉRT járulékalapot képező jövedelem után fizeti meg."


Ez azt jelenti, ha nincs vállalkozói kivét, akkor nincs mit fizetni, mert nincs járulékalap. Ha van vállalkozói kivét, akkor azután fizeted a fent felsorolt járulékokat és az szja-t is.

2011. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nos, hát kell adózni az biztos. vannak helyi és központi adók is ezt bizonyára tudod. De itt ingyen neked senki nem fog segíteni


Nem tudom hogy megéri -e belevágni, viszont egy könyvelő el fog igazítani minden kérdéseddel, bemész egy irodába és utánaérdeklődsz...

2011. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vesz ki soha vállalkozói kivétet (fizetést), nehogy fizetnivalója legyen, akkor mi az ami megéri benne?

Szerelemből csinálja? Van-e egyáltalán kereslet ma már az ilyen jellegű munkára? Nagy boltoknál olcsóbban meg lehet kapni a legtöbb árut, szerintem...

2011. jún. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!