Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a bérelszámoló hibájából...

Ha a bérelszámoló hibájából keletkezik közel 160. 000 Ft adótartozás, amit nekem kell megfizetnem, szerintetek kin tudom leverni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 09:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tűnt fel. Csak az a különbség, hogy én nem értek hozzá, nekem nem kell fillérre tudnom a bruttó bérem nettóját, egy bérelszámolónak meg azért illene. Legalább hozzávetőlegesen.

De mindegy, köszönöm az eddigi válaszokat, nekem más a véleményem.

2011. máj. 25. 16:32
 12/18 anonim ***** válasza:

"Csak az a különbség, hogy én nem értek hozzá, nekem nem kell fillérre tudnom a bruttó bérem nettóját, egy bérelszámolónak meg azért illene."



na azért kapjál már a fejedhez.

biztosan volt bértárgyalásod, ha azután nem néztél utána, hogy végülis mennyit fogsz kézhez kapni, akkor valami nagyon nem timmel beled.

persze fillérre nem kell tudnod, de mivel nem dolgáztán ennél a cégnél egész évben, azétz ez havi szinten inkább 20, mint 10e plussz. annak már fel kellett volna tünnie neked is.


szerintem te megörültél, hogy ennyit kapsz, aztán szépen befogtad a szád, gondoltad megtartod, legyen az ő bajuk, hogy elszámolák magukat. most meg fel vagy háborodva... ez a ciki...

2011. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szerintem hagyjuk, nem áll szándékomban senkivel sem vitatkozni, sem magyarázkodni.

Én csak egy egyszerű kérdést tettem fel, hogy mit várhatok egy ilyen helyzetben...

2011. máj. 25. 16:48
 14/18 A kérdező kommentje:
Annyit még azért hozzátennék, hogy amikor megkaptam az adóhoz az igazolást és láttam a hátralékot, a bérelszámoló elismerte, hogy ez az ő sara, és elnézést kért...
2011. máj. 25. 16:49
 15/18 anonim ***** válasza:

Tényleg az ő sara? És? Attól még ezt a pénzt TE MEGKAPTAD az elmúlt évben, úgyhogy neked vissza is kell fizetned.

A világon senki nem károsított meg, hiszen túlfizetés történt.


Kérsz részletfizetést az APEHtől (100%, hogy megadják) és visszacsengeted egy év alatt.


Nekünk ugyan ez a szituáció 547.000 forintról, mert rosszul számolta ki az adót a bérszámfejtő. Mégse akarjuk rajta behajtatni, hanem kértünk 12 havi részletfizetést az APEHtől és kész, majd visszafizetjük.

2011. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Már bocsánat!Én ha kárt okozok a munkaadómnak,azt köteles vagyok megtéríteni.Vagy bárki másnak,nem?Szóval a könyvelő azért kapja a fizetését,hogy tisztességesen elvégezze a munkáját,amit elmulasztott,tehát kártérítési kötelezettsége neki is lenne ha nem is a jog,hanem az igazság szerint...

Hogy a kérdezőnek nem tűnt fel,hogy többet kap havonta az ÚJ(!) cégnél?Általában a munka vállalók zöme a jobb kereseti lehetőség reményében vált munkahelyet.Jelen esetben sem lehet ezt kizárni.ERGO:a könyvelő hibázott.


Szerintem.

2011. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
de nem keletkezett kára, úgyhogy nincs mit megtéríteni.
2011. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15:11


De azt értsük már meg, hogy SENKI NEM OKOZOTT a kérdezőnek kárt!


Megkapta azt a pénzt amit nem lett volna szabad megkapnia! Magyarul olyan pénzt kapott, ami NEM AZ ÖVÉ, hanem adó. Na azt szépen le kell adóznia. Ennyi.


Senki nem okozott kárt senkinek.

2011. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!