Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a bérelszámoló hibájából...

Ha a bérelszámoló hibájából keletkezik közel 160. 000 Ft adótartozás, amit nekem kell megfizetnem, szerintetek kin tudom leverni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nagyjából senkin. még ha céged csinálja is, az akkor is te adóbevallásod, te írod alá, te felelsz érte. amennyivel tartozol, annyival többet kaptál. a pénz nálad van. volt, ha elköltötted.


még az ahep által csinált adóbevallás is úgy működik, hogy megcsinálják, kiküldik neked, te (elvileg) átnézed, ha jó aláírod, visszaküldöd. az is a te felelősséged.


ez van.

2011. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy pontosan mi történt.

Ha megírod a részleteket, többet tudunk segíteni.

2011. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Elvileg a bérelszámolót, könyvelőt azért bízzuk meg ezzel mert nem értünk, hozzá, most az, hogy átnézed és ezért a te felelősséged, hát szerintem nem! Nekem azért van könyvelőm, mert nem értek a könyveléshez, ha elszúr nekem valamit, akkor az miért lenne az én hibám? A könyvelőknek van lehetőségük felelősségbiztosítást kötni. Ez elvileg kifizeti ezeket a károkat, ha nincs akkor szerintem ő szívja meg, mert én behajtanám rajta. Nekem is van felelősségbiztosításom a saját munkakörömre, a minimum elvárásom hogy nekik is legyen.
2011. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az adóhiány nem a könyvelőt terheli. hIszen ennyivel többet kaptál elvileg havonta kézbe. Az adókülönbözet a tiéd, és ezt nincs aki megtéritse, sőt ezért nem is perelheted. Az adóbirság ami ebből ered vagy kés pótlék ami behajtható. Én könyvelő vagyok és bocsi, de nekem van felelősségbiztositásom. Viszont én regizett mérlegképesként dolgozom, és ha ilyen nincs a könyvelő cégnél, biztosítást sem kötnek velük. :((
2011. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Nekem azért van könyvelőm, mert nem értek a könyveléshez, ha elszúr nekem valamit, akkor az miért lenne az én hibám?"


mert te alkalmaztad.

2011. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
És ha valamit csak elszámol, akkor nem lehet Önellenőrzést csinálni? Tehát ha valamit rosszul irt be, de a másik papíron helyesen van, akkor Önellenőrzéssel lehet valamit kezdeni?
2011. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tavaly munkahely váltás történt, és a bérelszámoló az új munkahely előtti jövedelmet nem vitte fel az éves jövedelemhez, és ezért keletkezett ez az adóhátralék.


Az igaz, hogy havonta így több pénz jött be, de nem én kértem így legyen. véleményem szerint egy bérelszámolónak körültekintőbbnek kellene lenni. Ezt mindenképp ő szúrta el, és nem tartom igazságosnak, hogy egy ekkora összeget nekem kell megfizetni.

2011. máj. 25. 16:03
 8/18 anonim ***** válasza:

"Ezt mindenképp ő szúrta el, és nem tartom igazságosnak, hogy egy ekkora összeget nekem kell megfizetni."


mégis kinek kellene befizetni, amikor ez a te adód és a te zsebedbe került?

2011. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az igaz, de nem én kértem, hogy ezt így intézze. Tudod, ha csak néhány ezer forintról lenne szó, akkor azt mondom, hogy rendben van. De azért közel 160ezer forintot egy összegben kifizetni....

Egyébként is biztos vagyok benne, hogy nem sok olyan munkahely van manapság, ahol havonta fejben számolnák ki a levonandókat. Mivel mindent bérprogrammal számolnak, nem igaz, hogy nem tűnik fel egy olyan valakinek, aki nap mint nap ezzel foglalkozik, hogy havi szinten talán kevés az az adó, amit levont. Mondjuk ha valaki a programnak sem tudja rendesen beadagolni amit kell, nem csoda, ha ez lesz a vége...

2011. máj. 25. 16:23
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az igaz, de nem én kértem, hogy ezt így intézze."


akkor is a te adód.


"De azért közel 160ezer forintot egy összegben kifizetni..."


nem kell. írsz egy kérvényt, hogy ez történt és kérsz részletfizetést. meg fogják adni.


"Mivel mindent bérprogrammal számolnak, nem igaz, hogy nem tűnik fel egy olyan valakinek, aki nap mint nap ezzel foglalkozik, hogy havi szinten talán kevés az az adó, amit levont."


neked sem tűnt fel, hogy nem kellene ennyit kapnod.

2011. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!