Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bejelentett valaki a...

Ha bejelentett valaki a NAV-nál, hogy albérletet adok ki, akkor megmondják nekem, hogy ki volt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 15:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az említett osztályra kell menni, x y-t keresni. Ahogy írtam, kihangsúlyozták, hogy nem tájékoztatnak az okról. Ezt furcsáltam. Nem vagyok szerencsére jártas NAVügy körökben:) Azt írták lényegében, hogy vigyek minden igazolást ami után adóztam tavaly. És az ellenőrzés lefolytatása után sem lesz lezárva az ellenőrzött időszak.

Köszönöm a segítségedet és kedvességedet.

2011. máj. 18. 18:43
 12/20 anonim ***** válasza:

Oké!

"az ellenőrzés lezártával sem lezárva az ellenőrzés időszaka" vagy hogy írják azt jelenti, hogy ugyanazt később az elévülési időn belül még máskor is ellenőrizhetik.

Ott írni fognak egy jegyzőkönyvet, megkérdezik, hogy ott szóban kívánsz-e észrevételt tenni? A válasz NEM!


Amennyiben a jegyzőkönyvben az szerepel, hogy az ellenőrzés adóhiányt nem állapít meg. Illetve olyan megállapítás nincs benne, amely bírság kirovására ad lehetőséget, akkor nem lesz vele gyakorlatilag további teendőd.

Ha olyasmit írnak bele, ami a fentiek valamelyikét vonja maga után, a jegyzőkönyvet rögtön vidd el egy könyvelőnek, ugyanis az ellenőrzés lezártát követő 15 napon belül lehetőséged van írásos észrevételt tenni.


Majd jelentkezz, mi lett!

2011. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem győzöm megköszönni a sok-sok hasznos tanácsot.:)

Reggel megyek, délután megírom mi volt. Köszönöm az érdeklődést:)

2011. máj. 18. 20:11
 14/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Ezek aztán nagyon édesek! A frászt hozzák az emberre, aztán pedig széles, kedves mosollyal fogadják.:)

Kiderült, hogy arról szólt csak az egész, hogy mivel fogyatékossági támogatást kapok, így erre is jár az adókedvezmény. Most azokat az embereket ellenőrzik, akik szintén fogyatékossági adókedvezményt kapnak, és igényelnek vissza a befizetett adóból. Tehát csak igazolnom kellett, hogy valóban súlyosan fogyatékosnak vagyok minősítve.

Gondoltam sok mindenre, miért hívhatnak, de erre nem:) Úgy látszik, az OOSZI a NAV-val karöltve próbálja nagyerőkkel kiszűrni a csalókat.

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat:)

2011. máj. 19. 11:50
 15/20 A kérdező kommentje:
Mindezek mellett azért mikor mosolyogva montam a hölgynek, hogy már azt hittem, valakinek szúrja a szemét a lakás kiadása, elég furán mosolygott, és nem túl meggyőzően mondta, hogy nem.
2011. máj. 19. 11:57
 16/20 anonim ***** válasza:

Kösz, hogy jelentkeztél, örülök, hogy jól sült el!


(Ennél már csak az volt durvább, amikor az egyik közel 70 éves ügyfelemet behívták, megnézték a személyit, és megköszönték. Amikor rákérdezett, hogy ez mi volt? azt a választ kapta: arra voltunk kíváncsiak, hogy él-e még) Üdv. további szép napot és pihend ki mielőbb az idegi-fizikai fárdtságot!

2011. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
:DDD Ezen nagyon jót nevettem. Nagyon bebiztosítja magát a NAV ezek szerint, hogy "ne vágják át" őket:)
2011. máj. 19. 12:42
 18/20 anonim válasza:

Nincs is ezzel baj, csak tudnám, hogy a nagy kutáykat miért nem tudják rendesen megfogni.


Amikor a kis ember a megélhetéséért okoskodik azt ma-holnap elkapják, amikor meg az ember a következő 8 generációnak gyűjti a milliárdokat az nem gáz. nálam ezért nyílik ki a bicska.


Mindamellett hiszek benne, hogy érdemes becsületesen élni, mert ha más nem az élet úgyis megbüntet....

Na bocs kikívánkozott a véleményem :-)


Mindenkinek szép hétvégét!

2011. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hasonlóan gondolkodunk.

Én is úgy gondolom, a tetteknek és gondolatoknak mindig megvan a "jutalma".

Nekem is eszembe jutott, hogy miért nem azokkal foglalkoznak akik milliókat sikkasztanak, lopnak, de azokat úgysem tudják megfogni. Az "összekuporgatott" pénzükkel úgyis el tudják intézni, hogy ne legyen bajuk belőle.:(

2011. máj. 22. 14:15
 20/20 anonim válasza:
Nem mondják az illető nevét. A besugókat nem árulják el!
2012. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!