Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bejelentett valaki a...

Ha bejelentett valaki a NAV-nál, hogy albérletet adok ki, akkor megmondják nekem, hogy ki volt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mondják meg. Amúgy saját magadnak kellett volna bejelentened.
2011. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A válaszod első felét köszönöm.

A másodikról csak annyit, hogy be van jelentve. Adózok utána. Le is adtam már a bevallást, csak behívtak. Ezért írtam, hogy "ha bejelentett valaki", mert nem biztos, hogy azért hívtak, csak egy lehetőség.

2011. máj. 18. 15:48
 3/20 anonim ***** válasza:
A levélben benne van, hogy miért hívtak és hova kell menned, mit vigyél magaddal?
2011. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a kérdésből úgy jött le, hogy fel vagy háborodva, hogy felnyomott valaki, de ha nem, akkor elnézést. Ha bejelentetted és adózol utána, akkor nem lesz gondod a NAV-nál.
2011. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A levélben külön leírták, hogy nem indokolják meg miért hívnak be.:(

Valójában nem is aggódok, hogy valami gond lesz, mert tiszta a lelkiismeretem. Tényleg csak annyi érdekelne, hogy valaki bejelentett, vagy "önszorgalomból" hívtak-e be.:)

2011. máj. 18. 16:06
 6/20 anonim ***** válasza:
A levél közepén fent, vagy a bal felső sarkában ott van, hogy melyik osztály küldte a "meghívót"!
2011. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

-Magánszemélyek ellenőrzési osztálya-

Ettől nem lettem okosabb. Ti?

2011. máj. 18. 16:17
 8/20 anonim ***** válasza:

Akkor meglehet! Vidd magaddal:

- annak a bejelentőnek a nálad levő példányát, ahol az ingatlan-bérbeadást bejelentetted

- vidd magaddal a most beadott bevallásod saját példányát és a kitöltéséhez használt igazolásokat (munkahelyi), valamint a számla-tömbödet, amiben az ingatlan-bérbeadásról a számlákat megírtad

- ha már az adóját is befizetted, akkor azokat a csekkeket, ill. a bank-kivonatot, ha azon utaltad

- személyi igazolványt

- adóazonosító kártyádat

- TAJ-kártyádat

2011. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

16.25:

Köszönöm a tanácsot.

Megkérdezhetem, te NAV dolgozó vagy, vagy csak tapasztalatból tudod miket kell vinni?:)

2011. máj. 18. 17:39
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok NAV dolgozó. 20 évig volt egy saját könyvelőirodám (pár hónapja nyugdíjaztam magam), innét van a "gyakorlat".

Ha nem írtak semmit neked, hogy mit ellenőriznek, milyen iratokat vigyél magaddal, csak egy időpontot és szobaszámot kaptál, akkor bizony meglehet, hogy valaki feldobott. Mivel írtad, hogy bevallottad, az adót is befizetted, különösebb gondod nem lehet. De azért célszerű, hogy legyenek ott nálad az igazolások.


Ha nem szobaszámot írtak, hanem azt, hogy hanyas számú ablaknál jelenj meg, akkor a bevallásoddal lehet valami.


Ja! Az idéző levelet is vidd magaddal!!! Szurkolok neked.

2011. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!