Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális, hogy egy könyvelő...

Normális, hogy egy könyvelő 15ezer Ft-ot kér el egy adóbevallásért?

Figyelt kérdés
Mert szerintem ez sok érte. Van erre szabály valahol?Én amúgy úgy tudtam,hogy ingyen csinálják,most meg leesett az állam!
2011. máj. 17. 14:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába csináltatod meg egyetemista végzőssel, és hiába Ő írja alá, ha gond van, akkor csakis Téged vesznek elő.

Abban az esetben nem, ha adótanácsadó, adószakértő vagy okleveles adószakértő készíti el Neked hivatalosan, ugyanis ők regisztrálva vannak a Pénzügyminisztériumban, van "igazolványuk" arra, hogy más helyett és nevében adóbevallást csináljanak, akkor őket veszik elő probléma esetén. Minden más esetben a bevallásban szereplő adózó az, akit büntetni fognak adott esetben.

2011. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Őstermelőnél le kell könyvelni az egész éves bevételeket, kiadásokat is, ahhoz, hogy meg legyenek azok az "alapadatok", amiket egyéb bevallás esetében a munkáltatótól származó jövedelemigazolásból csak kiolvas.

Utána még sorra-veszi, hogy mint őstermelőt milyen kedvezmények illetik meg, azért, hogy a befizetési kötelezettség minél kevesebb legyen, vagy egyáltalán ne legyen.

Ha van mellette munkahelyi jövedelem-igazolás is, akkor azzal még mindezt "összegyúrja", és azután tud hozzáfogni a bevallási nyomtatvány kitöltéséhez.


Ne kavarjuk már össze az őstermelői bevallást az egyéb önadózó bevallással!

2011. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki sokallja ezt az összeget akkor ne fizesse meg. Csináltassa meg valakivel aki olcsóban csinálja vagy csinálja meg maga.


Szerintem 15ezer nem is sok. Ha több helyről érkezne legális jövedelmem nekem pl simán megérne ennyit kifizetni érte, ahelyett, hogy én szenvedjek olyasmivel amihez nem értek.

2011. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hát nem egy tehetős emberről van szó...
2011. máj. 19. 21:21
 15/15 A kérdező kommentje:
Pláne meg vidéken ez soknak számít!Még megérteném,ha valami gazdag környékről lenne szó,de így...pf...
2011. máj. 24. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!