Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális, hogy egy könyvelő...

Normális, hogy egy könyvelő 15ezer Ft-ot kér el egy adóbevallásért?

Figyelt kérdés
Mert szerintem ez sok érte. Van erre szabály valahol?Én amúgy úgy tudtam,hogy ingyen csinálják,most meg leesett az állam!
2011. máj. 17. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

15 ezer? Ez valóban extrém összeg, 2-3 ezerért szokták megcsinálni. Bár, amilyen bonyolult az idei adóbevallás, nem is csodálkoznék, szerintem földi halandó nem boldogulna vele..

[link]

2011. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
harmadáért megcsinálják
2011. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

hát basszus a könyvelőnek is meg kell élnie valamiből.

Igen ennek is ára van, de tény, hogy nem ennyi. előtte meg is kérdezhetted volna?

2011. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

persze, jobb helyeken azért csinálják ingyen, mert a munkáltató külön alkalmaz erre ügyintézőt.


amúgy meg ha nem tetszik, egyedül is megcsinálhatod, ingyen.

És sok sikert a 400 oldalas jogszabály tanulmányozásához!

2011. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Majdnem 5 teljes hónapod van arra, hogy megcsináld a bevallást.

3 nappal a határidő előtt mindenki annyit kér, amennyit nem szégyell.

2011. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nagyon-nagyon sokallom. Ha nem tul bonyolult eset.akkor jellemzően egy bevallás 1500-2000 Ft, ha több munkát igénylő akkor 3000 Ft.

Ingyen csak a munkáltató késziti el.

2011. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem ingyen csinálta ismerősöm,de nekem egyszerű volt,mert csak diákmunkában dolgoztam.Vidzont egy ismerősömnek évek óta ennyiért csinálja a könyvelő.Egyébként nem hiszem,hogy túl bonyolult lenne,őstermelői bevallást kell készíteni,és nem egy milliomos emberről van szó.Amúgy meg már egy hónapja megvolt vele bízva,és mostanra készült el.Szerintem ez akkor is sok,akárhogyan nézzük.Amúgy meg nem lehet mindenki olyan ügyes,hogy magának csinálja,nem kellene egyből úgy leszólni az embert!
2011. máj. 17. 16:55
 8/15 anonim ***** válasza:
Könyvelője válogatja. Attól is függ, hogy egyéni vállalkozó könyvelő csinálja, vagy egy cég alkalmazásában lévő. Utóbbi drágább. Én egy végzős egyetemista ismerőssel csináltatom, aki 2 ezerért elintézi. És természetesen aláirattatom vele. Ne engem vegyenek elő, ha valami nem stimmel.
2011. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozó asszem,de egy idősebb nőről van szó,már régóta a szakmában van.De akárhogyis nézem a dolgot,mégiscsak igazam van.Ez szinte rablás:15000FT!! Biztos nem bajlódott vele egy óránál többet....pf...széép...
2011. máj. 17. 18:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban sok.

De azt, hogy mennyi ideje ment rá, nem tudhatjuk.

Az is lehet, hogy az őstermelői tevékenységnél a tételes költségelszámolást választotta, van egy halom kiadott nyugtája, nagyobb halom bejövő számlája, esetleg még egyéb más jövedelmei is.

2011. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!