Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha több adójóváírást kaptam...

Ha több adójóváírást kaptam mint amit lehet, akkor hol kell visszafizetni?

Figyelt kérdés

6ezerrel többet kaptam mint a max.Hogy kell visszafizetnem?

Egyáltalán hogy lehetséges ez?

egy adott cégnél dolgoztam egész éven


2011. máj. 16. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen vissza kell fizetni. Hogyan lehet? Kérni kell csekket az aoehtől( Nav ) vagy az ügyfélszolgálatnál, vagy telefonon is lehet kérni, kipostázzák.

Elérhetőségek:

[link]

Hogy hogyan lehetséges hogy befizetős lett ? amikor az adójóváirás igénylése mellett döntött, valószinü valami elszámolás történt, vagy évközben nem kalkulált jövedelmet kapott ami miatt tullépte a jogosultsági határt.

2011. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak úgy lehetséges, hogy figyelmetlenek voltak az ügyintézők, és nem vették figyelembe, hogy az éves göngyölített bére kicsit elszaladt az adójóváírás igénybevétele szempontjából. Az adóelőleg levonási szabályoknál az SZJA törvény előírja, hogy meddig szabad figyelembe venni az írásban kért adókedvezményeket is.


Rendezni úgy lehet:

Önadózó esetén csekket kell kérni írásban, vagy telefonon az APEH-től és azon befizetni.

Ha a cég készítette el a bevallást, akkor a fizetéssel fogják rendezni Önnel.

2011. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!