Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hitelviszonyt megtestesítő...

Hitelviszonyt megtestesítő értékpapír! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

A fogalom szerint így van: " A hitelviszonyt megtestesítő értékpapír minden olyan nyomdai úton előállított (előállíttatható) vagy dematerializált értékpapír, illetve e törvény által értékpapírnak minősített, jogot megtestesítő okirat, amelyben a kibocsátó (adós) meghatározott pénzösszeg rendelkezésére bocsátását elismerve arra kötelezi magát, hogy a pénz (kölcsön) összegét, valamint annak meghatározott módon számított kamatát vagy egyéb hozamát, és az általa esetleg vállalt egyéb szolgáltatásokat az értékpapír birtokosának (a hitelezőnek) a megjelölt időben és módon megfizeti, illetve teljesíti. Ide tartozik különösen: a kötvény, a kincstárjegy, a letéti jegy, a pénztárjegy, a célrészjegy, a takaréklevél, a jelzáloglevél, a hajóraklevél, a közraktárjegy, az árujegy, a zálogjegy, a kárpótlási jegy, a határozott idejű befektetési alap által kibocsátott befektetési jegy. "


nem nagyon találkoztam még ilyennel...


Kibocsátó pl a bank jól gondolom? nem értem hogy miért adós? mert kötelezettsége van? nem tudom hogy megy ez a valóságban valaki elmagyarázná?


2011. máj. 16. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Pl. Kötvény- a bank adja ki, te veszed meg tőle. A bank azt mondja, h te most megveszed 100 ft ért, és pl 5 évig minden évben kapsz érte 30 ft ot. tehát te összesen 150 ft ot kapsz majd vissza. A bank az adós, mivel neked tartozik a 150 ft-tal.
2011. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

aha, viszont még mindig nem értem rendesen a lényegét, nem áll rá az agyam.

Az értékp. birtokosa miért hitelező?

illetve még egy kérdés: "....amelyben a kibocsátó (adós) meghatározott pénzösszeg rendelkezésére bocsátását elismerve arra kötelezi magát, hogy a pénz (kölcsön) összegét...." ebben mi a kölcsön?


nem értem mert el se tudom képzelni


am kösz a választ

2011. máj. 16. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!