Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pontosan mit jelent az hogy...

Pontosan mit jelent az hogy "tisztára mosták a pénzt"?

Figyelt kérdés

Elnézést a buta kérdésért de már rengetegszer hallottam híradóban és csak elképzelésem van róla.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. máj. 15. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A pénzmosás lényege, hogy az illegális tevékenysége mellett valaki vezet pl. egy turit vagy kaszinót és a illegálisan megszerzett pénzt bevételnek számolja el. Sokáig én sem értettem.
2011. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A feketén szerzett pénznek ugye nincs nyoma. Azt hogy adnak neked (pl.:örökölsz nagyobb vagyont amiből nem vagy hajlandó adózni) (vagy illegálisan jutsz ) 3.000.000-hoz, és esetleg a NAV rád száll, akkor nem tudod bizonyítani, hogy az becsületesen meg lett keresve és adózva lett utána... Ezért van az hogy pl Pesten a piacon lehet kitöltött számlablokkot venni (meg más célból is)...mert akkor már van eredete a pénznek. Vagy ilyen az amikor 2 cég egymásnak állít ki számlákat mögöttes teljesítmény nélkül... vagy amikor homeless embereket kérnek meg arra, hogy menjenek be a bankba és fizessenek be 1.000.000 Ft-ot (persze az 1 misit is odaadják neki, ráadásul ezért a műveletért pl 50.000 Ft-ot kap, akkor már rég megérte neki). Vagy ha egy cég nagyobb kölcsönt / hitelt vesz fel és utána csődöt jelent (a pénzt meg megtartja), ugye azt is tisztára kell mosni, mert ha nem tenné, akkor azt mondaná a bank hogy vissza a pénzemmel, addig nem csődölhetsz be..
2011. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Így mostmár teljesen érthető mindkettőtöknek köszönet!!
2011. máj. 15. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam egy belsőstől, hogy a magyar alvilág egy időben előszeretettel ajánlotta fel a lottónyerteseknek, hogy a nyertes lottószelvényért többet fizet, mint amennyi a nyeremény valójában (pl. egy 100M-ós lottó5-ösért 110M-t).

Így 10M költséggel legális vagyonná változtattak 100M-t.

2011. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A bökkenő csak ott van, hogy ha te nyersz ekkora összeget és eladod a szelvényt, akkor te hogyan bizonyítod be, hogy ez a pénz honnan van? :PPP


Amúgy ötletnek nem rossz, csak kvázi értelmetlen belemenni +10 millióért... :))

2011. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

utolsó:

bevállalta a plusz pénzért.


Az meg, hogy megéri-e más kérdés. Kisebb nyereménynél (100-150 millió) lehet még én is elgondolkodnék, nagynál biztosan nem kockáztatnék.

2011. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kisebb nyeremény 100-150 millió"


Hááátt....érdekes meglátás... nekem az már inkább nagynak számítana

XDDDDDDDDDDD

2011. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!