Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváirással kapcsolatos...

Adójóváirással kapcsolatos kérdésem van?

Figyelt kérdés
Az adóbevallás programban az adójóváirás sorba nem tudom beirni azt az összeget amit a munkáltató irt az igazolásra. Én csak 7 hónapot dolgoztam 2010-ben és miután ezt beállitom kiirja, hogy 23749, de a munkáltató papirján 31520 szerepel, ezért kijön nekem mint fizetendő adó a végén plusz 7771 Ft ami igazából pont a két összeg különbsége! Nem teljesen értem! Illetve lenne még egy kérdésem, hogyha volt részvényből származó nyereségem 2010-ben 302262 Ft (aminek az adója 60452) és 2009-ben volt 60164 Ft veszteségem, akkor 60164 Ft teljes összeget eltudom számolni adókiegyenlités cimén?
2011. máj. 15. 07:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Az adójóváírással kapcsolatban írnám: Mindenki csak másolgatja át azt az összeget, amit a munkáltató leigazolt kedvezményként. Pedig még a kitöltési útmutató is felhívja a figyelmet arra, hogy mindenkinek újból ki kell magának számolnia a kedvezményeket, mivel azt eltérhet a munkáltató által igazoltakról, vagy az év közben igénybe vettektől. Tehát valószínűleg a program jól számol, és több kedvezményt kapott valamiért év közben az adóelőleg levonásánál, mint amire év végén ténylegesként jogosult lenne.
2011. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2011. máj. 17. 05:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!