Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gazdasági események bizonylata...

Gazdasági események bizonylatainak listája van valakinek?

Figyelt kérdés
Érettségire készülök, és egy olyan összesítésre lenne szükségem, amely tartalmazza az egyes események bizonylatának a nevét.
2011. máj. 6. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen lista nincs.

Ha sorra veszed az egyes (lehetséges) gazdasági eményeket, akkor tudod hozzákapcsolni, hogy milyen nyomtatványokat fogsz felhasználni, vagy milyen bizonylatok alapján könyvelhetsz. De szerintem eddig ezt még senki nem írta össze.


Gondolatban vedd sorba, mi kell egy bérszámfejtéshez (jelenléti ív), a bér kifizetéséhez (bérjegyzék + kiadási pénztárbizonylat). Vagy milyen bizonylatot kapsz egy anyagvásárláskor (számla), az hova kerül (raktár)-bevételi bizonylat, annak felhasználása esetén valaki kiállítja a raktár kiadási bizonylatot stb.

Az összes tanult anyagot nézd át, és ha valóban kell, készíts egy listát.

2011. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tanultam számvitelt meg szeretem is, csak a bizonylatokat nem vettük, mert nem ez volt a fő tárgy, viszont érettségihez meg kéne. Az alapvető dolgokat tudom, viszont van egy pár dolog ami már megzavar. Ilyen a bérszámfejtés mert ott tudtommal több dolog is van, és gondoltam hátha valaki már összegyűjtötte ezeket :) Jövő héten lesz érettségi, addig jó lenne átnézni, sajnos már javítani már nem tudok mert ez az utolsó lehetőségem (14-es vagyok)
2011. máj. 7. 23:27
 3/3 anonim ***** válasza:

19,29-től:

A bérszámfejtés alapbizonylatai:

1. Jelenléti ív

2. Szabadság engedély

3. Táppénzes papír vagy minimum Orvosi igazolás a keresőképtelenségről


A jelenléti íven rajta kell lennie:

- a dolgozó összes személyes adatainak + TAJ-szám

- a naponként ledolgozott napok, órák

- a dolgozó aláírása naponként

- a munkahelyi vezető aláírása

Ha van rajta olyan jelzés, hogy: Fiz.szab. akkor kell ott lennie a Szabadság engedélynek is

Ha van rajta olyan jelzés, hogy tp. vagy beteg, akkor kell ott lennie vagy a Táppénzes papírnak, vagy az Orvosi igazolásnak a keresőképtelenségről.


Ezek a számfejtéshez szükséges alapbizonylatok.

Ennek birtokában meg tudod csinálni a "Bérjegyzéket" és a "Bérfeladást"

A Bérjegyzéken (gépi program nyomtatja, vagy papírboltban kapható) szerepel a dolgozó neve mellett az adott időszak bruttó bére, a dolgozótól történt levonások jogcímenként (SZJA, nyugdíjjárulék) és az egyéb levonások (ha vannak letiltások: ennek alapbizonylata már valószínűleg korábban megjött postán a letiltást kérőtől pl. gyermektartás stb.) és a kifizetendő nettó munkabér a bérjegyzéken szereplő utolsó oszlop.


A kész bérjegyzék megy a pénztárba, ott majd kifizetik a dolgozó részére a nettó bért.

A bérjegyzékből tudod elkészíteni a "Bérfeladást", ezen szerepelnie kell: a bruttó bérnek, a levonásoknak (jogcímenként) ill. a munkáltatót terhelő járulékok összegét szintén jogcímenként. Ez megy a könyvelésnek.


Csak emlékeztetőül a Bérfeladás kontírozása, könyvelése:

Bruttó bér = T. 54 K. 471 (ütköztető szla)

Levonások = T. 471 K. 46-47 (SZJA, + levont nyugdíjjár)

Munkáltatót terhelő járulékok = T. 54 K. 46-47

A 471 (ütköztető szla) K. egyenlege akkor tűnik el, amikor a pénztári kifizetést is lekönyvelik.

A többi 46-47-es K. egyenlege akkor tűnik el, amikor az állam felé a befizetési kötelezettséget teljesítik.


:D A népi Kína 2 napi termését kívánom neked!

2011. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!