Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 260ezer ft a jó kereset alsó...

260ezer ft a jó kereset alsó határa?

Figyelt kérdés

Aki 260 bruttót kap az már tényleg a kiemelkedően jól keresőek közé tartozik? Körülöttem szinte senki nem kap ennyit, jóval jobban keresnek az emberek....érettségivel, nem vezető állásban.

Miért pont ez a táppénz felezés korlátja vajon?


2011. márc. 17. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha politikus vagy, akkor a csorok közé tartoznál...


ha meg becsületes dolgozni akaró ember, akkor igen megbecsült összeg az, szerintem még bpesten is elég jónak számit.

2011. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Te valami különleges helyen élsz. Az átlagkereset 130.000.- Ft a hivatalos statisztika szerint. De az emberek többsége ettől kevesebbet keres. A 260.000.- Ft már jó fizetés,még diplomásnak is.
2011. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Körülöttem senki nem keres ennyit, pedig nincs egyiknek se diplomája, sőt, a többség angolul se mond ki egy mondatot. Sima, pesti normál munkahelyeken dolgoznak, dolgozunk.

Persze nem árufeltöltő vagy bolt-pénztáros, irodai munkák meg közel hasonlóak.

2011. márc. 18. 08:43
 4/12 A kérdező kommentje:

ha a 260ezer már jól keresőnek számít, akkor a középvezető és vezető fizetések akármelyik cégnél már luxus fizetés?

röhej

2011. márc. 18. 08:44
 5/12 A kérdező kommentje:
még a köztisztviselő ismerőseim is többet kapnak ennél sima határozathozó munkakörben ( annál a résznél ez a legalsó munkakörök egyike)
2011. márc. 18. 08:58
 6/12 anonim ***** válasza:
én 275.000 HUF bruttót keresek(ami nettó: 170.995 Ft)Budapesten, alkalmazottként, érettségivel+okj-val. És igen, a mai magyar viszonyok között ez jó fizetésnek számít. Sok olyan ismerősöm van aki még a bruttó 100-at is alig keresi meg.
2011. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Látod, Te is írod, hogy érettségi+okj.

Szerintem, nem nekünk kellene tartozni a csúcskategóriás fizetésűek közé. A főnököm 800ezres fizetése inkább üti ezt a lécet, mint a beosztottjaié.

Egy sima kis beosztotti fizetés miért jólkereső csúcskategória, akit büntetni kell?

2011. márc. 18. 12:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem sok, én 270.et keresek, +10% külön, és cafeteria, de nekem diplomával.

De azt nem értem, hogy te hogy írod, hogy nem ismersz senki, aki ennyit keres, pedig nincs diplomájuk...szóval akkor mit is akarsz most írni, hogy a diplomások ennél jóval többet keresnek átlagban, vagy, hogy akiknek nincs diplomájuk kevesebbet keresnek? Vagy hogy is van ez??

2011. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden viszonyitás kérdése. Attól függ hogy a bruttó bér jónak itélhető e hogy mi az elvárás érte.

A mai országos átlagkeresethez viszonyitva igen.. jónak számit..

Ha azt veszem alapul hogy egy 50 év körüli több szakvizsgás, jó klinikai szakorvos közalkalmazotti besorolási bére a legmagasabb

kategóriában és fokozatban is

250-260 e Ft körül van.. akkor is nagyon jó.

2011. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

röhej

az igazgatóságunk tele van 21 éves érettségis 270-300bruttósokkal

és a cég legalsóbb kategóriás munkaköreiben ülnek

2011. márc. 19. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!