Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010-ben csak THGYAS (2hónap)...

Silvio kérdése:

2010-ben csak THGYAS (2hónap) és GYED (10hónap) jövedelmem volt! A munkáltatóm "kedves" (? ) és megcsinálta az adóbevallásom és közölte, hogy 180E Ft-ot kell még befizetnem!? Havonta ca 85E Ft-ot kaptam. Igaza van? Nem elszámolt valamit?

Figyelt kérdés

AZ OEP-től megérkezett a papír ami az alábbiakat tartalmazza.

THGYAS:

más bérjövedelem: 268.510,-

összevont adóalapba tartozó jövedelmek 27%-os kiegészítése: 72.498,-

levont adóelőleg: 34.142,-

adóelőleg (számított adóelőleg): 57.971,-

adójováírás: 23.829,-

GYED:

más bérjövedelem: 1.066.730,-

összevont adóalapba tartozó jövedelmek 27%-os kiegészítése: 288.017,-

levont adóelőleg: 72.933,-

adóelőleg (számított adóelőleg): 230.306,-

adójováírás: 157.373,-


2011. márc. 7. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hello! Nem jól csinálta, pontosan a 12 hónapra járó adójóváírás összegét hagyta ki. Egy kérdés: munkáltató m29-est csinál, vagy pedig magánszemélyes szja-t, mint önadózó. De szó ami szó, nincs igaza a munkáltatódnak, kérd el a papirt és ne adják fel a bevallásodat. Ha adsz adatokat emailon szivesen átlövöm már ugyis beirtam a számokat.
2011. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,

1053 lapot töltötte ki. Én is úgy gondoltam, hogy az adójóváírást hagyta ki a bevalláson, mertamikor beírtam 12 hónapra, pont kijött majdnem 0-ra.


Viszont mi van akkor, ha esetleg nem kértem volna adójováírást? Többet vonnak le, ugye és kevesebbet kapok. Akkor hogyan kaptam volna vissza most évvégén? Mert mindig azt mondja a hölgy, ha évközben nem igénylem az adójováírást, akkor évvégével meg tudom igényleni. Mert csak kiváncsisáágból teszteltem és bizony nem az jött ki, hogy visszajár még pénz.


Válaszodat előre is köszönöm. Azt is megköszönöm, ha átküldöd a kitöltöttet. Elvileg itt tudod a mailem... vagy írjam meg ide?

2011. márc. 8. 07:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem kérted volna az adójóváírást, akkor több előleget vontak volna le minden hónapban. Tehát az igazoláson a levont adóelőleg több lenne, mint akkor, amikor kéred.

Év végén bevallásban pedig ugyanúgy beírod a jogosultsági hónapokat, mert az jár. Így lesz a többlet, mert azt kapod vissza olyankor, amit munkáltató levont év közben. Remélem ez így érthető volt.

Nem tudom, hogy tesztelted, mert ahhoz tudni kellett, hogy mennyi előleget vont volna a munkáltató, ha nem kéred az adójóváírást.

2011. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

A munkáltató két okból nem írta be az adójováírást (mint kiderítettem):

- a 1053 nyomtatvány nem engedte, de mára frissítették a lapot.

- nem tudta, hogy THGYAS és GYED után jár-e adójováírás.


Viszont rájöttem, hogy nem szabad a munkáltatóra bízni a bevallást, inkább fizetek valakinek, mert lehet, hogy a páromnak is lehetne jobban megcsinálni és visszaigányelni még pénzt (pl: hitel, suli, illeték törlesztő vagy egyéb más jogcímen).


Esetleg aki jól otthon mozog az adó ügyben?

2011. márc. 8. 10:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Hááát, én sem bíznám a munkáltatódra. Ha van adóelőleg, akkor jár adójóváírás is (X. Ft jövedelemhatárig).
2011. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!