Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tavaly egész évben GYED-en...

Ha tavaly egész évben GYED-en voltam és az OEP egy adatlapot küldött, akkor hová írjam "az összevont adóalapba tartozó jövedelmek"-nél lévő összeget?

Figyelt kérdés
Munkaviszonyból származó... vagy más bérjövedelen... vagy gyermekgondozási segély ....?
2011. márc. 7. 21:08
 1/3 Silvio válasza:

Szia,


én a "más jövedelem sorban" írtat a 4. pontba az A oszlopba írnám. A ANYK meg kiszámolja a D oszlopot. A különbözet az a "...27%-os kiegészítés" sornak kell lennie az OEP papíron. Ha jól értelmezem én, de persze hasonló problémás cipőben járok én is.

2011. márc. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan! a 1053-as "A" lap "Más bérjövedelem" 4. sor "a" oszlop a GYED bruttó kockája, a "d" oszlop a 27 %-kal növelt szuperbruttó.

A GYES "A" lap "egyéb jövedelem" 19. sor "b" oszlop kockája. Az összes többit a gép számolja.

Az OEP papíron egyébként pontosan leírják, hogy melyik összeget a bevallás melyik lapján, melyik sorba és kockájába kell írni, mert van aki nem géppel, esetleg kézzel tölti ki. Szóval ha oda írod, ahova az OEP mondja, az jó.

2011. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
És, ha a levont adóelőleg összege az OEP-es papíron 0, akkor nem kapok vissza semmit? Mert 0-t hozott ki a visszaigényelhető adóra. :-((( Hogy lehet az, hogy nincs levont adóelőlegem?
2011. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!