Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként el...

Egyéni vállalkozóként el tudom készíteni házilag elektronikus úton a bevallásomat, ha nagyon minimális a könyvelési tudásom?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg el. Az APEH szokott mellékelni egy kisebb telefonkönyv méretű útmutatót (le lehet tölteni az oldalukról). Ezt olvasgasd alaposan át, és menni fog.

Mostanában próbálgattam az abevjavát megint (igaz, magánszemély vagyok), nekem kellemes csalódás volt kezelés szempontjából az előző verziókhoz képest.

2009. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bevallást valószínűleg eltudja készíteni, mivel valóban a kitöltési útmutató sok segítséget ad.

Egyéni vállalkozóként viszont vélhetően könyvvezetési kötelezettsége is van, amely alapján kell az egyéni vállalkozói bevallást elkészítenie. Ez már, illetve az egyéb bevallások (helyi iparűzési adó stb...) már több gyakorlatot igényel.

Matyóka Zoltán

2009. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én könyvelőként az javaslom ne sajnáld a pénzt egy gyakorlott könyvelőre, aki hivatalosan végzi a munkáját. Ha az elektronikus bevalláshoz a könyvelő regisztráltatja magát, téged véd meg a mulasztási bírságtól. Ezekben az időkben amikor nap mint nap változnak a törvények, rendeletek egy könyvelőnek is nehéz naprakésznek lenni, nemhogy egy könyvelésben járatlannak. Bakosné
2009. febr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a férjem egyéni vállalkozó és annyi mindent ronthatsz el, hogy szerintem imnkább fizess könyvelőt. ha van bevételed és a könyvelő ad számlát, akkor azt úgyis elkönyveled... max ne válassz havi 12ezer ft-os könyvelőt, hanem olyat, aki évi 20ezerért megcsinál mindent...
2009. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!