Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nyugdíjak teljes hozamát...

A nyugdíjak teljes hozamát megkapjuk, ha átlépünk magánból államiba? Ha önkéntesre kérjük mennyi az adóvisszafizetési igénylési lehetőség utána?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
csak a reálhozamot fizetik ki. Elvileg 30%, de nem tudom, hogy ez annak számít-e?
2011. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak az infláció feletti hozamot fizetik ki, ami majnem egyenlő a nullával.
2011. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez a nulla pontosan 466.000 Ft, a férjemnek 633.000 Ft. Örülök, ha neked ez nulla :-)

Szóval valóban csak a reálhozamot kapod meg, ha visszalépsz.

2011. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tegnap mondtájk a tv-ben, hogy átlagban 20 ezernél többre ne számítsunk.
2011. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A pénztárak figyelmeztetnek, hogy a reálhozam (vagyis a magán-nyugdíjpénztári számlaegyenlegben kimutatott hozamnak az infláció feletti része) nem egyenlő az eddig publikált (nominális nettó) hozammal, ennél (az infláció mértékével) kisebb összeg, és folyamatosan változik. Végső mértéke csak az elszámolás napjával lesz meghatározható. A pénztárak tájékoztatása szerint a visszalépő tagok elszámolásának fordulónapja annak a hónapnak utolsó napja, amikor az elszámolás az ütemterv (ezt lásd a következő kérdés-válaszban) alapján megtörténik, vagyis a reálhozam pontos összege is csak ezen a fordulónapon derül ki.


Előfordulhat az is, hogy bizonyos esetekben nem lesz pozitív a reálhozam, tehát nem lesz visszalépő tagi kifizetésre lehetőség – figyelmeztetnek a pénztárak. Egyelőre ugyanis azt sem lehet tudni, hogy a befizetett vagy a befektetett pénz (amelyből már levonták a kezelési költséget) után fizetnek-e reálhozamot a pénztárak, mivel erre vonatkozó szabályozás még nincs. Amennyiben az utóbbi után, úgy nagy valószínűséggel kevesek számíthatnak majd reálhozamra."

2011. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15:34, nem tudom, hogy tudtad ezt már most ilyen pontosan kiszámolni??
2011. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pénztáram mindenkinek közli a pontos adatot, ami a 2010. december 20-a körüli állás. És jelzi direkt, hogy ez természetesen változhat, mivel az elszámolás nem akkor van (mint idézted is). Épp ezért én se fillérre irtam ide az állást, a nullák helyett a végén temrészetesen más számok állnak, de épp ezért az tök mindegy is, hogy mi a fillérre pontos érték. A nagyságrend látható.

Nem hinném, hogy 10.000 Ft-ra csökken. Gondolom, te se hiszed...

2011. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!