Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki legyen szíves leírni,...

Valaki legyen szíves leírni, hogy mi is ez a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Én táppénzen vagyok, áprilisban szülök.

Férjem veszi igénybe. be van jelentve. de nem annyit kap kézbe hanem többet.


de nem értem, hogy mikor kapjuk vagy hogyan van ez!

bocsánat, de én ehhez nagyon nem értek!


2011. jan. 25. 13:54
 1/4 A kérdező kommentje:

a férjem munkálltatója nem fog havonta több pénzt adni!


Mi van ha nem nyilatkozunk?

2011. jan. 25. 13:57
 2/4 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak nem kell többet fizetni, hanem a férjed fizet be az állambácsinak kevesebb adót, ergó több marad a zsebben.
2011. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

a férjed hivatalos bruttó fizetését szorozd meg 1,25-tel így megkapoda a szuperbruttósított jövedelmét. Ebből kell levonni az 1 vagy 2 vagy 3 gyerek után járó adókedvezményt. az így kapott öszeg 16%-át fogja befizetni szja-ként.

Ha pedig nem veszed igénybe akkor a szuperbruttó 16%-át fizeti szja-ba. A kettő különbözete marad nálad kb.

2011. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha most nem nyilatkoztok, akkor majd jövő májusba az adóbevallásban tudjátok érvényesíteni. Abból pénz majd csak júniusba lesz egy összegben.
2011. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!