Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet kérni, hogy az...

Hogyan lehet kérni, hogy az APEH csinálja meg a szja bevallásom? Ez ingyen van?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Az Apeh nem fogja megcsinálni. Vagy a munkáltató csinálja meg, vagy önadózó vagy. Ha a munkáltató csinálja az ingyen van. Ha önadózó vagy és nincs ismerősöd és nem tudod magadnak sem megcsinálni, akkor könyvelőhöz kell fordulnod, ami nincs ingyen. De, ha van ismerősöd, ő biztos nagyon szívesen megcsinálja neked, hisz nem olyan nagy munka.
2009. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit reklámoznak magukról ilyen nagy hévvel?
2009. febr. 4. 11:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt reklámozták, hogy január 31-ig kell beküldeni, akkor megcsinálják. Erről lemaradtál.
2009. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szokásos nyomtatványokban, amit küldtek, volt egy levél, hogy hová, meddig és mit kell elküldenem ahhoz, hogy megcsinálják nekem a bevallást. Még megcímzett borítékot is adtak hozzá.
2009. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság amit írtak páran!

Kapsz egy nagy borítékot, abban van egy 2oldalas lap, amin a nevedet, szül idő, hely, lakcím, adószám, stb kérik.

Ezt visszaküldöd aláírva, és asszem márciusig,v áprilisig megküldik az adóbevallásod, amit ha elfogadsz, mert megfelel a valóságnak, akkor május 20ig vissza küldöd!

Én ma adtam postára az én 2oldalas papírkámat!

2009. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs, akkor megvezetett a főnököm.
2009. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsuk a választ.

Van egy nyilatkozat, aminek a száma 0853NY.

Ezt kell kitölteni és február 15-ig megküldeni az adóhatóságnak (Mivel 15-e vasárnap, ezért a tényleges határidő február 16. éjfél.)

Amenniyben nincs kizáró tényező, akkor az adóhatóság 2009. május 20-ig elkészíti a bevallást, és mint bevallás-ajánlatot kipostázza részedre.

Ekkor még módod van javíttatni, pontosíttatni. Ha kéred, akkor megteszik és június 20-a körül meg is kapod a kész bevallást.

Ha elfogadod az ajánlatukat, akkor aláírva visszaküldöd.

A visszajáró összeget 30 napon belül kifizetik, kiutalják, a befizetendő összeget viszont - külön kérelem nélkül - legfeljebb 4 havi részletben fizetheted meg.

Ezt hívják adóhatósági adómegállapításnak.

Ami a hátránya.

Az önadózó megválaszthatja, hogy milyen sorrendben vegyék figyelembe az adókedvezményeket.

Az adóhatósági adómegállapítás esetén ez a lehetőség nincs, szigorúan a jogszabály szerinti sorrendet tartják be.


A munkáltató nem köteles elkészíteniaz adóbevallást. (M29-es)Mondhatja azt, hogy nem vállalja be.


Eléggé kimerítő volt?

2009. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben! Köszönöm!! Mi a hivatalos sorrend az adókedvezmények igénybevételére? És mi lehet a kizáró ok, amikor nem vállaljak el? KöSZÖNÖM!
2009. febr. 4. 15:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az adókedvezmények sorrendjke 2008ban nem volt meghatározva ez új szabály csak 2009 januárjától nevesíti a sorrendet a törvény, amit ugye majd a 2009es év jövedelmének bevallásában kell figyelembe venni, jövőre, tehát idén még nincs sorrend, de vannak értékhatárok egyenként meg összesen meg jövedelemhatár is, ezt az apeh-osok tudják. Hogy mikor nem vállalják el azt nem lehet tudni, de nyílván az egyéni vállalkozóét, őstermellőé, cégekét nem ők fogják megcsinálni, ez az "egyszerű" magánszemélyekre vonatkozik akik dolgoznak és max eladtak egy ingatlant, ezt kb 10 perc alatt meg lehet csinálni programmal ha a szükséges adatok megvannak, azért nekik sincs nagy kapacitásuk ilyesmire.
2009. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Szerintetek mi lehet az oka, hogy tavaly a munkahelyemen megcsinálták az adóbevallást, idén pedig aláírattak egy papírt, hogy én csinálom meg. Nagy cégről van szó és ugyanott dolgozom.
2009. febr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!