Mit lehet tenni, hogyha a munkaadó zsebre teszi az adójóváírást, a havi igénylésről szóló papírt pedig csak úgy fogadja el, ha az alkalmazottak igennel válaszolnak rá? Folyt köv.
Tehát van nekem egy nagyon kedves barátom, aki vas megyei benzinkúton dolgozik. A helyzet a következő: a főnök évek óta zsebre teszi az alkalmazottak után járó adójóváírást (a bérpapíron rajta van a fizetés maga és emellett feltüntetve az adójóváírás összege, de ebből soha senki nem látott egy centet sem)? Hogyha valaki az éves nyilatkozatban megpróbálja évi egy összegben kérni, azt egyszerűen nem fogadja el, illetőleg egy esetben meghamisította a nemleges válasszal beadott nyilatkozatot!!!
Arról már nem is beszélek, hogy a leltárhiányt az alkalmazottakkal fizettetik ki, a lejárt termékeket úgyszintén, illetőleg karácsonykor elvitt ezt-azt ajándékoknak a boltból, ami most láss csodát, szintén leltárhiányként jelentkezett.
Mit lehet ilyenkor csinálni? Az alkalmazottak többsége olyan idióta, mint a föld, fosnak a főnöktől és képtelenek kiállni magukért. A barátomat pár év alatt több, mint félmillió forinttal károsította meg az adójóváírással, a leltárhiány ötjegyű hatjegyű összeg. Azt hiszem ez bőven kimeríti az adócsalás, lopás, adathamisítás, satöbbi fogalmát.
Ilyenkor mit tehet egy átlag ember, akinek kell a munka de a púpja tele van azzal a xarral amit a torkán lenyomnak?
Minden választ előre is nagyon köszönök!
Az adójóváírást csak úgy tehette zsebre,ha a bérpapírok hamisak.
Felkell tüntetni a bruttóbért,és a többi járandóságot,levonni a kötelező járulékokat,hozzáadni az adókedvezményt, és a maradék a nettó bér,amit kikell fizetni a dolgozónak.
A többi szemétség,de nem ő az egyedüli vállalkozó,aki kihasználja,hogy az emberei féltik az állásukat.
Feljelenthetik az APEH-nál,de akkor biztosan munkanélkül maradnak.
Ez a mai Magyarország.
Igazándiból semmit, ha ott akartok biztosan dolgozni. A férjem is így járt éveken keresztül, csak neki az étkezési jegyeket tette zsebre a tulaj, meg a bérlapját írták helyettük alá, meg a bevallásukat. Stb.
Mi a következőképpen oldottuk meg, igaz a cég már azóta nincs.
A be nem fizetett magán-nyugdíjpénztári tagdíjakat behajtattuk az APEH-kal. (Már amennyit be tudott hajtani, a többi a férjem folyószámlájáról hiányzik, vagyis annyival kevesebb nyugdíjat kap onnan)
A többiről pedig feljelentést tettünk a Munkaügyi Felügyelőségen. Persze nem árt hozzá legalább egy másik dolgozó, aki ugyanazt tanúsítja.
Ha a tulaj hamisított: az bizonyítható.
Hidd el nekem, nincs az a munkáltató, akit nem lehet megfingatni, ha rászáll a munkaügy vagy az APEH.
A többi a Ti döntésetek.
Névtelen levelekkel ne bombázzátok az APEH-ot, mert sok ügyük van, és azokkal nem foglalkoznak. Nekik konkrétumok kellenek, nevesítve...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!