Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS! Felvettem a biztosítási...

SOS! Felvettem a biztosítási pénzt 450000ft. Kell jövőre ez után adót fizetnem? Mennyit kb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A lejárt életbiztosítás után kapott összeg nem adóköteles, nem kell fizetni semmit. Nem is kell szerepeltetni az adóbevallásban.
2010. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell fizetni utána, ha a lejárati idő előtt vetted fel, és korábban adókedvezményt vettél igénybe rá. Olyankor a kedvezmény mértékét kell visszafizetni.
2010. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen hamarabb vettem fel,mint a lejárati idő.Azt hiszem egyszer vagy kétszer lett igénybe véve az adóvisszatérítés,de nem tudom pontosan.Akkor mennyit kell visszafizetnem?
2010. dec. 9. 16:46
 4/4 anonim válasza:
Ha 3 éven belűl vetél rá igénybe adókedvezményt akkor azt kell visszafizetni egy 20%-os büntetőkamattal. Ha kevesebb mint 5 éve inditótad akkor 10 százalék kamatadót kell fizetni a hozamok után, ha kevesebb mint 3 éve akkor 20%-ot.
2010. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!