Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kérhet könyvelői ügyintéző...

Kérhet könyvelői ügyintéző jelszót az ügyfélkapumhoz?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozást indítanék, ma kezdtük volna el. Az ügyintéző el akarta kérni az ügyfélkapus adataimat (név és jelszó) hogy bejelentkezve elindíthassa a dolgot. Mondta is, hogy enélkül nem fogja tudni megcsinálni, max úgy ha felrakom a TeamViewert, és úgy.


Nekem ez fura, mert ugye alapszabály, hogy jelszót nem adunk ki senkinek. Őt ráadásul még nem is ismerem, illetve az Ügyfélkapu azért nem egy TeveClub, hogy csak úgy kiadhassam a jelszót


tegnap 16:16
 1/7 qkker1 ***** válasza:
60%
Márpedig a könyvelőnek kell az ÜK hozzáférés, anélkül semmit nem tud intézni /bejelentések, bevallások, stb./
tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen
tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Te akarsz vállalkozni?
tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

A vállalkozást sajnos tényleg csak a te saját ügyfélkapuddal lehet megalapítani. Ennek módjai:


- vagy megadod neki és ő használja (ami amúgy totál jogellenes, kvázi okirathamisítás, amit csinál vele);

- odaülsz mellé, belépsz a gépén és úgy csinálja meg;

- valamilyen távoli asztal szolgáltatással hozzáférést adsz neki és úgy csinálja meg.


Ha már megvan a vállalkozás, utána meg lehet hatalmazni a különböző szerveknél és az intézendő ügyek nagy részét a saját hozzáférésével meg tudja majd csinálni.

tegnap 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Üdv a magyar valóságban! Én sem értem hogy lehet ez, de így van.
tegnap 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Igen, az elindításhoz meg kell adni, az én könyvelőm is kérte és hozzátette, hogy ha megcsinálta (emailben azonnal jelezte), akkor utána rögtön változtassam meg. Semmi probléma nem volt.
tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem bízol a könyvelődben, akkor miért őt alkalmazod? Hidd el, az életben a könyvelőd és az orvosod tud rólad a legtöbb mindent!
ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!