Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A KATÁN kívüli jövedelmek...

A KATÁN kívüli jövedelmek (alkalmi munkák, megbízási szerződés) nem tartoznak bele az 12 milliós alanyi mentes határba, ugye?

Figyelt kérdés
Pl, ha megvan az évi 12 millió KATA jövedelem, de mellette még keresek 2 milliót egyéb munkákból, attól még nem leszek áfás ugye?

okt. 13. 14:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A megbízó.
okt. 13. 18:45
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy munkaviszony leginkább.
okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet, egyszer volt ilyenem, 1 napos és szívesen vállalnék még így alkalmi munkákat. Azt tudom, hogy nem lehet ugyanaz a munka, mint a KATÁS tevékenységem. Csak tényleg nem tudom, hogy az külön van-e kezelve.
okt. 13. 18:53
 14/16 anonim ***** válasza:
megbizási szerződéssel lehet, az nem munkaviszony. A megbizást magánszemélyként kapod, és bizony jól tudod a kifizető mindent levon tőled, amit kell, és mindent megfizet utánad. Egy kulcskérdés van a megbizási dij eléri-e a minimálbér 30%-át. De ha magánszemélyként kötsz megbizási szerződést kifizetővel, az nem terheli a KATA keretedet, (nem is tudja, hiszen cégnek nem számlázhatsz), és nem terheli az alanyi mentes áfa keretedet sem.
okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi a franccal tudsz havi 1 milliós bevételt termelni úgy, hogy csak magánszemélyeket szolgálsz ki?
okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez ilyen hihetetlen? Szerintem más katások is elérik az áfás keretet.
okt. 13. 21:53
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!