Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudnám deaktiválni a...

Hogyan tudnám deaktiválni a Navot ideiglenesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kettős állampolgár vagyok. Múlt év decemberében felvettem a magyar állampolgárságot, azóta magyar iratokkal dolgozom Magyarországon. Novemberben haza szeretnék menni Ukrajnába lehet csak néhány hónapra, de az is lehet, hogy egy teljes évre. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám elkerülni, hogy a távollétem alatt ne kelljen fizetnem a NAV-ot/TB-t? Milyen intézkedések szükségesek hozzá, egyáltalán lehetséges-e?


Néhány hónapja van állandó lakcímem Magyarországon (a háziorvoshoz viszont még nem vagyok bejelentkezve). Érdemes lenne leadnom a lakcímkártyát és kijelentkeznem a lakcímről vagy ez nem fog szerepet játszani a dologban?

Hátha akadnak itt olyanok akik már jártasak a dologban vagy esetleg hozzáértők, nagyon hálás lennék válaszaikért



ma 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Te orban viktornak valami rokona vagy hogy azt hiszed te fizeted a navot?
ma 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

Keress rá erre:

TB kijelentkezés.

Más: Személyi jövedelemadót akkor kell Magyarországon fizetned, ha több mint 6 hónapot voltál itt 2024-ben. De azt a munkáltató feltehetően levonta és befizette. Majd 2025 márciusban a NAV készít egy bevallástervezetet. Azon tudsz módosítani május 20-ig, ha kell.

ma 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, akkor bármelyik Kormányablaknál lehet ezt intézni. Bemész és elmondod ugyanezt, ott elmondják hogy milyen papírokat kell kitölteni.
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha magyar állampolgár vagy és magyar lakcímmel rendelkezel, akkor kell fizetned itthon egészségügyi szolgáltatási járulékot (nevezzük helytelenül "TB"-nek), ha nincs itthon biztosítással járó jogviszonyod, vagy valami miatt nem mentesülsz alóla.


Azoknak, akiknek külföldön van biztosításuk, itthon nem kell fizetniük ezt a járulékot. Ehhez be kell jelenteniük az itthoni NEAK-nak a NEU.70 nyomtatványon a külföldi biztosításuk keletkezését, azt követő 15 napon belül és a nyomtatványhoz csatolni szükséges a külföldi biztosító erre vonatkozó igazolását. Ebben az esetben nem kell itthon fizetned a fenti járulékot, amíg kint a biztosításod fennáll.


Innen tudod a NEU.70 nyomtatványt letölteni:

[link]

ma 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!