Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az ideiglenes lakcímem...

Ha az ideiglenes lakcímem külföldön van, ott is dolgozom akkor szja-t hol kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Bitcoinoztam külföldi számlával, külföldi szolgáltató által. Nyertem kb 1.4 millió forintot az árfolyamon. Ahol lakom 0% az szja. Most ezt hol kell bevallanom, hol kell adót fizetnem? Állandó lakcímem Magyarországon van, de ugye itt van tartózkodási, ideiglenes lakcím és itt dolgozom. Ki kell fizetnem a magyar navnak a pénzt?
2021. jan. 21. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Ott kell adót fizetned ahol élsz.

Pontosabban ahol az évben a legtöbb időt töltötted.

2021. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Az országgal kötött kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény adja meg az ilyen kérdések keretét elsősorban.

Az fogja eldönteni, hogy melyik országban van az illetőséged, amit ha jól tudom először az állandó lakhely határoz meg azt követően pedig, hogy hol van a létérdekeid központja. Ha csak ideiglenesen laksz ott, akkor még a magyar szja törvények fognak rád vonatkozni.

De bonyolult kérdés, szóval mindenképp egy adótanácsadóval is konzultálnod kéne vagy pedig a nav-tól kérni állásfoglalást, mert nem kis összegről van szó

2021. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!