Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben megadnátok a...

Ebben az esetben megadnátok a jelszavatokat?

Figyelt kérdés
Könyvelő kéri a jelszót,az ügyfélkapuhoz,meg lehet adni? Csak az elején kéne mert,hogy bevalláshoz kell majd,de elvileg utána megváltoztathatom,viszont azt mondta,ha meghatalmazást választok akkor minden levelet magánszemélyként is ők kapnak meg.De,hogy nyilván ez őket nem érdekli.De ha az én ügyfélkapus azonosítommal dolgozna mert,hogy egyéni vállalkozó lennék akkor én is megkapom majd a leveleket?! Ez igaz? Mert régen redditen azt olvastam más kérdezte,hogy azt írták senki ne adja meg. Azt is mondta hiába lenne ő hozzárendelve és ő elrontana valamit engem büntetnek meg mert az én nevemen van ez az egész. Mindenképp a felelőség az enyim lenne ez igaz? A redditenmásnak meg azt írták,ha meghatalmazod akkor a felelőség az övé! Most akkor kié? :D Mit tegyek ebben az esetben? Köszi
tegnap 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen körülmények között sem.
tegnap 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem és erősen javaslom, hogy keress másik


Ezt úgy mondom, hogy már “megjártam” így, az előző könyvelőmnél, naiv voltam és elhittem, hogy ez normális, mindent az én nevemben adott be, rosszul vagy későn vagy sose. Az idézőjel csak azért, mert bírság nem lett belőle, mivel én kerestem meg a navot és a helyi adóosztályt is és rendesek voltak. De nem volt kellemes élmény.


De pl a mostani könyvelőmnek van olyan ügyfele, aki 1,5 éve járkál bíróságra, mert az illető előző könyvelője milliós bírságot és adóhátralékot csinált a nevében.



A mostani könyvelőmnél ilyen fel se merült a jelszó és felelősségbiztosítása is van.

tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 es de akkor ha meghatalmazást csináltatok,akkor is enyim a felelőség,mint ahogy ő mondja,vagy az övé lesz,és nem tudom miért ezt mondja? Vagy mi az amit írtál ,hogy " jelszó és felelőségbiztosítás"? Mit takar?
tegnap 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mit mond, ügyfélkapus jelszót semmilyen körülmények közt nem adsz meg senkinek, pláne egy könyvelőnek.
tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Én ezt értem,de ha meghatalmazást kérek,és övé a felelőség,akkor nem kell megadni a jelszóm.De ha az enyim a felelőség akkor is ha megadom/meg ha meghatalmazást adok akkor mind2 ugyan az. De arra tudja e valaki a választ,hogy övé lesz e 100% ban a felelőség a meghatalmazással? Mert az megnyugtató! De a könyvelő azt állítja hogy minden esetben az enyim,mert az én nevemen van az egész!! De ezt nem tudom!
tegnap 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha meghatalmazod és nem ad be egy bevallást, akkor nem őt bünteti a nav, hanem téged. Onnantól már csak rajtad és a szerződéseteken múlik, hogy hogyan hajtod be rajta.
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!