Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2 órás minimálbérre 2 gyerek...

2 órás minimálbérre 2 gyerek esetén mennyi az adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Jelenleg olyan munkahelyen dolgozom ahol nem annyi a keresetem amennyivel bejelentett. 2 órás minimálbér. Viszont korrekt a munkáltató és leírná a gyerekek után az adókedvezményt. Pofátlannak tartom megkérdezni tőle mennyi az annyi, mert megtehetné ahogy sok más munkáltató, hogy benyeli, de Ő ezt is oda akarja adni. Mielőtt szó éri a ház elejét én akartam a 2 órás minimál bejelentést, mert van egy hitelem amit részletre nyögök, de folyamat keveslik és inkasszóval/fizetés letiltással fenyegetnek ..

ma 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Hát a két órás minimálbérből alapesetben 22.345 Ft-ot vonnak szja-ra és tb-re, ezt tudod igénybe venni családi kedvezményként.
ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az adóalap-kedvezmény két eltartott gyerekre 133330 forint/hó.


A 2 órás minimálbér ~66700 forint/hó. Ez az adóalap, ebből lehetne levonni az adóalap-kedvezményt. Viszont nem tudod mind a 133330 forintot érvényesíteni, mert nincs akkora adóalapod. Az szja-t tehát le tudod nullázni és marad 66630 felhasználatlan kedvezményed.


Ennek a 15%-ával a járulékokat lehet tovább csökkenteni. Vagyis alap esetben fizetned kellene 18,5% TB járulékot, ami 66700 x 0,185 = 12339,5. Viszont 66630 x 0,15 ebből lejön, azaz 9994,5.


Végül tehát a bruttódból 2345 forintot vonnak le, így lesz a nettód 64335.


De még egyszerűbben azt lehet mondani, hogy a két eltartott gyerek után 133330 x 15% = 20000 forinttal kevesebb közterhet kell megfizetni, de legfeljebb a fizetendő közteher nullázható le. (Pl ha semmilyen adót nem fizetsz akkor hiába van gyereked, nem kapsz “negatív adót”)

ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
A párod miért nem fizeti ki a tartozást?
ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

“nem annyi a keresetem amennyivel bejelentett. 2 órás minimálbér. Viszont korrekt a munkáltató”


A kettő épp kizárja egymást. Ha korrekt lenne akkor rendesen bejelentene

ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 óránál kb. mindet igénybe tudnád venni.
ma 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 órásnál is igénybe veszi az egészet, lásd fent…
ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

6

Gyermekenként 133ezer az adóalapkedvezmény. Összesen 266.660. Ráadásul pár hónap múlva még emelik is jó eséllyel. Jelenleg ez 40ezer és nem 20ezer. Így ösztönöz, többet ad gyermekenként is, ha több van. És ezért is totál igazságtalan - nem beszélve arról, ha azonos arányban emelik is majd, mert a távolság is nőni fog és kiderül ismét, ami már olyan sokszor, hogy egyik gyermek többet ér, mint a másik.

ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%
7: igazad van, nem jót írtam.
ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

3-as! A párommal együtt élünk, tehát együtt fizetjük természetesen. Csak hogy jusson a gyerekekre meg mindenre amire kell annál nagyobb részletet nem tudunk fizetni amit fizetünk.

4-es! De korrekt mert teljesen akart bejelenteni, én kértem, hogy ne tegye mert akkor fizetésletiltást kapnék! És így is erre a kisebb összegre is meg akarja adni a családi adókedvezményt ami jár.

A többieknek meg köszönöm a választ!

ma 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!