Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent egyéni vállalkozókn...

Mit jelent egyéni vállalkozóknál az alanyi adómentesség?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor egy bizonyos összegig (jelenleg 12m Ft) nem kell SZJA-t, TB-t fizetniük a jövedelem után? Gondolom az áfára ez nem vonatkozik.

szept. 16. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

6, amíg a vállalkozókat olyanok oktatják, mint az adótanoda (exnavos ráadásul), ahol csak felejt az ügyfél, de nem tanul...


"ha belföldi adóalanynak (cégnek, egyéni vállalkozónak, társasháznak, stb.) számlázol, akkor az alanyi adómentes kereted csökken"


Miért, ha magánszemélynek számlázok, nem csökken? Még jó, hogy átrágtam a nő oldalát, mielőtt fizettem volna...

tegnapelőtt 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az alanyi mentesség az pont az ÁFÁ-ra vonatkozik. 12 millió bevételig nem kell ÁFÁ-t sem felszámítani, sem befizetni (bevallani kell, 0-t)

TB-t minden esetben fizetni kell, legalább a minimum járulékot (ha főállású vállalkozó vagy), SZJA-ból átalányadózóként van mentes határ, azaz az éves minimálbér feléig (jelenleg 1,6 millió) nem kell SZJA-t fizetni a jövedelem (nem bevétel!) után.


Ha a 12 milliós alanyi mentes határt átléped, akkor abban a számlában, amivel átléped és minden továbbiban már fel kell számítanod az ÁFÁ-t és be is kell fizetned, valamint onnantól köteles vagy vállalkozói számlát nyitni (alanyi mentesként nem kötelező).

tegnapelőtt 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Miért, ha magánszemélynek számlázok, nem csökken? Még jó, hogy átrágtam a nő oldalát, mielőtt fizettem volna..."

De igen. Ellenben ha szolgáltatást számlázol KÜLFÖLDI cégnek, akkor az ÁFA területi hatályán kívüli tranzakció és így nem számít bele az alanyi mentes keretbe, nem csökkenti azt.

tegnapelőtt 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13, én tisztában vagyok vele.


Olvasd el, amit idéztem ezt a tudást pénzért árulja egy exnavos könyvelő... Szerinted aki nincs vele tisztában, annak mekkora kárt tud okozni ekkora hibával?

tegnapelőtt 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérlek belinkelnéd ezt az "exnavos" oldalt? Mert az se mindegy, milyen szövegkörnyezetből ragadtad ki ezt az egy mondatot.
ma 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tessék, a szövegkörnyezet: ne felejtsük el, hogy az ÁFA keret NEM változik jelen tudásunk szerint, tehát ha belföldi adóalanynak (cégnek, egyéni vállalkozónak, társasháznak, stb.) számlázol, akkor az alanyi adómentes kereted csökken, és ha eléred a 12.000.000.- Ft-ot, akkor amelyik számlával átléped, azzal már ÁFA körös leszel!


bemásolod szépen a gugliba az idézett részt és máris megvan. Reklámozza a hóhér az ilyen kóklereket.

ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!