Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített éves beszámolót...

Egyszerűsített éves beszámolót ki készíthet?

Figyelt kérdés

Megtaláltam a neten a határértékeket:


Nem haladhatja meg az éves nettó árbevétel a "2 400 millió" Ft-ot. Ez milyen szám ?! 2,4 millió Ft lenne vagy 2,4 milliárd Ft?


aug. 14. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg is válaszoltad a kérdésedet. 2.400 millió az 2,4 milliárd, igen.
aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltam meg a kérdésem, hiszem éppen ez volt a kérdés hogy milliárd vagy millió Ft -.-"


Máskülönben nem az érdekel, hogy kell kiolvasni a számot mert azt tudom, hogy milliárd hanem hogy nincs e elírva, mert az eléggé sokallom.

aug. 14. 13:58
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem, nincs elírva. Nem olyan sok az határértéknek szerintem.
aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
erre voltam kíváncsi, nekem a 2,4 milliárd soknak tűnik
aug. 14. 14:18
 5/15 A kérdező kommentje:
főleg, hogy a mikrogazdálkodói éves beszámoló esetén is millió Ft-ban van meghatározva a határérték
aug. 14. 14:19
 6/15 anonim ***** válasza:
A mikro az megint tök más, az direkt a kis cégeknek lett csinálva. Egyszerűsített beszámolót meg nagy cégek is csinálhatnak, ha nincs kötelezve az éves beszámolóra.
aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"erre voltam kíváncsi, nekem a 2,4 milliárd soknak tűnik"


Kit érdekel hogy neked soknak tűnik vagy sem?


Az van leírva hogy 2 400 millió azaz kétezer-négyszáz millió, átváltva 2,4 milliárd. Ilyen egyszerű, általános iskola 2. osztályos tananyag.

aug. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ahány oldal annyi féle variációval találkoztam


ezért gondoltam inkább megkérdezem, hogy elírás és millió Ft-ról van szó vagy ténylegesen kettő egész 4 milliárd.

aug. 14. 14:38
 9/15 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha csak logikusan belegondolsz, ahol az éves bevétel 2,4 millió, az miért létezik? Havi 200 ezres bevételért totál nem éri meg kft-t csinálni, a cégek jelentős része ezt meghaladja, még havi szinten is akár.
aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9: Ez mondjuk igaz, köszi!
aug. 14. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!