Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell adózni a RePont-os...

Hogy kell adózni a RePont-os 50 forintok után, ha nem a saját palackodat vissza, hanem az utcán találtat?

Figyelt kérdés

Persze csak miután leadtad a helyi jegyzőnél és nem kellett senkinek :)

Monduk lehet hülyének néznék a homelesst, hogy bevisz pár 1000 palackot, hogy találta és neki kell mjad, ha nem jelentkezik a tulaj :D


De az adózás az komoly kérdés, hiszen halottam olyat is, hogy milliós összeget lehet vele havonta keresni.



aug. 6. 15:42
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

A helyesírásba légyszi ne kössetek bele, gyorsan írtam:)

*viszed vissza

*majd

*hallottam

stb

aug. 6. 15:44
 2/26 anonim ***** válasza:
43%
Te adózol a földön talált pénz után? Na ugye...
aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De azért kicsit más a nagyságrend.. pl találsz évente egy 100-ast vagy évi 10 milliót.. nem mindegy.
aug. 6. 15:49
 4/26 anonim ***** válasza:
53%
Na mesélj, hol találsz te havi 16,666 palackot? 20 munkanappal számolva az 833 naponta.
aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Én hajléktalanként konzultáltam egy könyvelővel, majd a tanácsára off-shore céget nyitottam a Man-szigeteken, azon keresztül adózok a RePont visszaváltások után, mert úgy éri meg a legjobban.
aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, a hajléktalanokat kérdezd. Gondolom utcai kukában es szelektivekben. lattam már "csöves" családot nálunk is turni a kukát. És van is bennük szép számmal visszaváltható palack.

Amúgy sztem nálunk nincs munkanap és munkaszüneti nap.

Meg ne az összegbe köss bele, ha nem 10 millió, hanem 2, akkor is több nagyságrend különbség van a talált pénzhez képest.

aug. 6. 16:04
 7/26 A kérdező kommentje:
*náluk:D Freudi elszólás.. vagy auto correct :)
aug. 6. 16:08
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

6

Két millió évente? A NAV nem megy utána ilyen tételeknek, az ég áldjon meg...

aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

2 vagy 10, tökmindegy, gondolnom. Nagyságrendileg kb ugyanaz. Amúgy sztem nekimegy ekkora összegnek is, kb egy lakás kiadás is hasonló bevétel. Pesten mondjuk 2xese.

Mondjuk behajtani biztos nem tudnak olyanon akinek semmi hivatalos bevétele.

aug. 6. 16:16
 10/26 anonim ***** válasza:
24%
A NAV-nak többe kerül utána menni ilyen összegeknek, mint amennyit nyerne az ügyön. Ezért nem is teszik.
aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!