Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény visszaig...

Családi adókedvezmény visszaigénylése a járulékalapból hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Jövőre elvileg megduplázzak a családi adókedvezményt, és mivel egyedül igénylem vissza, feleségem gyesen lesz, az szja-m ezt nem fedezi.

Ilyen esetben olvastam, hogy a fennmaradó részt a járulékalapból is visszaigényelhetem, de mi ennek a menete?

Ezt a munkahelyen a hr intézi ugyan úgy mint mikor leadom az adókedvezményes papírt, vagy ehhez már könyvelő kellene?

Es ha könyvelő kell, akkor már munkahelyen le se kell adnom ezt az adókedvezményes nyomtatványt mindent vele csináltassak?


Nagyon szépen köszönöm ha valaki segít, cikket is linkelhettek, ha lesz időm szívesen tanulmányozom.



júl. 29. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha havonta akarod érvényesíteni, akkor a munkahelyed intézi. Ha év végén egyösszegben, akkor vagy megcsinálod te az adóbevallásban, vagy megbízol vele egy hozzáértőt.
júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Havonta akarom érvényesíteni, szuper ha a munkahelyen megcsinálja. Akkor csak ugyan azt a nyomtatványt adom le, mint amikor csak az szja-ból írják jóvá? Nekem érdemes beszélnem a hr-rel hogy az szja-m nem fedezi, vagy automatikusan a járulékalapból is kevesebbet adózom?
júl. 29. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
(“Ha véget ér a háború”.. direkt kötötték olyan feltételhez, amiről tudják, hogy úgysem következik be, de mégis ígérhetnek valamit a bazi nagy kráterrel a költségvetésen a reménykedő parasztoknak, anélkül hogy be kelljen tartani… nem lehet majd hibáztatni őket, mindent megpróbáltak - a téeszelnök még békemisszióra is elment xd)
júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Erről lemaradtam, mindenestre jó tisztában lenni a lehetőséggel, ha egyszer úgy adódna.

júl. 29. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:

"Akkor csak ugyan azt a nyomtatványt adom le, mint amikor csak az szja-ból írják jóvá? "


A nyomtatványon van egy olyan rész, ahol jelölni kell azt, hogy a járulékra vonatkozóan is kéred év közben érvényesíteni a kedvezményt. Ha azt jelölöd, akkor annak megfelelően fogja a munkáltató számfejteni a béred. Ha nem jelölöd, akkor csak az SZJA összegénél fogja figyelembe venni.


Az év közben érvényesíteni nem akart, vagy nem tudott kedvezményt pedig az év végi adóbevallás keretén belül utólag tudni rendezni.

júl. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, a nyilatkozaton arra van külön lehetőség, hogy ha nem akarja a járulékból érvényesíteni. Ha nyilatkozik, hogy pl 2 gyerekre kéri a kedvezményt, de nincs elég szja, akkor automatikusan kell járulékból érvényesíteni (ha nem nyilatkozott külön, hogy nem kéri).
júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó bocsi, eltévesztettem. Valóban úgy van.
júl. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!