Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kft-nek előnyös, ha nagy...

Kft-nek előnyös, ha nagy értékű autót vásárol?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy autót, amin van ÁFA.

A családban van egy kft, aminek a nevére szoktam áfás számlát kérni, ahol lehet és ilyenkor visszakaptam az ÁFA értékét a tulajdonostól készpénzben. Ezt eddig csak kis tételeknél alkalmaztuk. Kiskereskedelem, autókereskedelem is van a tevékenységi körei között.


Szeretném megkérdezni a családot, hogy az autót megvehetjük-e a cég nevére, hogy az ÁFA-t el lehessen számolni és így nekem kevesebbet kelljen érte fizetni.

Viszont szeretném tudni, hogy mit jelent anyagilag egy cégnek, ha vásárol egy nagy értékű autót. Neki az kerül plusz pénzbe a vételáron felül? Mit jelent az, hogy elszámolja az ÁFA-t? Esetleg előnyös neki valamilyen formában az üzlet? Egyáltalán hogy lehet megoldani, hogy az én pénzemből kerüljön kifizetésre? Átutalom a családnak a pénzt, ők pedig a cég pénzéből megveszik? Így készpénzhez jutnak és ha kell nekik a pénz, akkor nem kell osztalékot kivenni és azt leadózni?


Tudom, sok a kérdés és a neten sem tudtam kiokosítni magam a témában. Nem szeretném őket előnytelen helyzetbe juttatni, de örülnék, ha a nettó vételáron a család tulajdonába jutna a kocsi.


júl. 21. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Cégautó adót kell fizessen
júl. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az nem is kevés, ahogy látom..
júl. 22. 06:39
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha nekem eladja utána nagyon alacsony áron? Az működhet? Hogy jön ki akkor a matek?
júl. 22. 07:09
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

"A családban van egy kft, aminek a nevére szoktam áfás számlát kérni, ahol lehet és ilyenkor visszakaptam az ÁFA értékét a tulajdonostól készpénzben."


Ez konkrétan adócsalás, remélem, te is tisztában vagy vele. Ez kisebb tételeknél tud működni, de egy nagyobb értékű autónál már nagyon kilóg a lóláb. És ha a család ebbe belemegy, sajnálom, hogy ezt írom, de akkor nagyon hülyék. Ráadásul vizsgálni kell a beszerzéskor felszámított áfa levonhatóságát is.

júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
55%
S a könyvelő mit szól ahhoz, hogy a tulajdonos személyes pénztárcaként kezeli a cég vagyonát? Ezek a trükközések mindig csak addig szoktak tartani, míg elég mohó nem lesz az ÁFA csaló.
júl. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Adótcsalunk, adótcsalunk...?

NAV liked this

júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszi annak az egy embernek, aki a kerdesre tudott valaszolni! A tobbieket meg megeszi az irigyseg, mert lehetoseguk sincs meg egy 300 ezres autot sem megvenni. Sok sikert az elethez nektek.
júl. 22. 09:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, attól, hogy kaptál választ tőlem, a többieknek még igaza van és ez adócsalás.
júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy cég személygk áfáját alapesetben nem vonhatja le, csak akkor, ha azt továbbértékesíti (evidens, hiszen azt áfásan teszi meg), vagy bérbe adja (amit szintén áfásan tesz meg). Szóval nem tudod nettón megvenni semmiképp.
júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi!!
júl. 22. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!