Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoinnal ez tényleg működik?...

Bitcoinnal ez tényleg működik? Hihetetlennek tűnik

Figyelt kérdés
Ha veszek mondjuk 10000 euróért 55.000usdc arfolyamon bitcoint majd felmegy 65.000re akkor 18% pluszban kiveszem euróban és lett 11.800 eurom amiből 1800 a nyereség, befizetek 15% adót és lett 1530 eurom ebből aztán ha megint lemegy legközelebb újra megcsinalom? Ez működik vagy elszamoltam vmit?

júl. 19. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ez nemcsak bitcoinnal, de bármilyen más tőzsdei termékkel is működik.


Devizákkal, részvényekkel, tőzsdeindexekkel, (nemes)fémekkel (arany, ezüst, réz, platina, palládium stb.), gabonákkal, nyersanyagokkal (olaj, gáz stb.) stb.


Adózni egyébként évente egyszer kell csak, szja-bevalláskor (május 20).


Addig többször is meg tudod forgatni a tőkéd, tehát működik a "kamatos kamat" elve.


Nem érdemes egyetlen termékre specializálódni, inkább több szektor 2-3 termékét érdemes figyelni, s mindig azzal kereskedni, amelyik épp expanzióban van.


Sőt, shortolni is lehet, tehát amikor az a példádbeli btc 65e környékén short-jelet ad, akkor tudod shortolni pl. 55e-ig, s ugyanannyit kerestél vele, mint 55e-től 65e-ig. Csak most visszafelé.


Persze, ehhez fel kell tudni ismerni a trendeket, a támasz-ellenállás szinteket stb.

júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm egyes , egy hülye kérdésem lenne a shortolassal kapcsolatban ahogy írtad is hogy akkor 2x is lehetne keresni ha csinálnám.

Kerdesem: mi van ha kezdő vagyok és nem vagyok a támaszok és egyebek mestere, egyszerűen van időm és nem kell a pénz amivel játszok igy tudok várni és az egyetlen taktikam hogy szerintem most pl majd ha felmegy megint 70 ezer körülre, előbb utóbb megint lesz 55 körül vagy 60, mivel tudok várni és akr azzal is nyerek ha csak 70-75 ezerből 60 ezerre megy le, akkor szintén nyertem különösebb tudás nélkül is. Ez így igaz szintén ugye? Persze ha nem megy felfelé mostantól évekig csak, de én arra fogadok hogy simán lesz benne időnként mindig 10-15 ezer ugralas

júl. 19. 17:54
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Igen jó az elgondolás csak látni kellene előre a hullámokat.
júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

#2


Jó az elképzelésed, csak abba gondolj bele, hogy van-e értelme ilyen 10-15 ezer forintokkal játszadozni, hónapokat vagy éveket várni a pozícióiddal, mire nyereséged lesz.

Ha mondjuk 12 hónap múlva megy feljebb a pozíciód és nyersz rajta 15 ezret, az azt jelenti, hogy havi 1250 Ft-ot kerestél. Ennél talán még az állampapír is jobb üzlet, és az garantált nyereséget hoz.

júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Négyes, az megvan hogy ő nem forintról beszélt hanem euróról?
júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Euro igen
júl. 19. 21:54
 7/14 A kérdező kommentje:

Azt viszont nem értem hogy a shortolás például mikor tok magas a bitcoin, teszem azt megint felmegy vmikor 73 ezer környékére mondjuk 75öt eleri, ami szuper magas szám, tehát innen lehet számítani hogy előbb vagy utóbb megint lemegy mondjuk 60 ezerig.

Akkor ha én shortolom, és van ilyen lehetőség amikor tokeattettel több pénzzel lehet játszanom mint amennyim ténylegesen van pl az én 20.000 eurom helyett rateszek egy 10x tokeattetet azaz olyan mintha 200.000 euróval mondanám azt hogy 75 ezerről 65 ezerre le fog menni,akkor mikor ez megtortenik akkor ténylegesen orulhetek mert bár kockaztattam, de továbbra is csak az időmet hisz lehet egy egész éve vártam a napot míg eljott, de akkor én ott 15%ot kerestem a bolton ami 200k esetén azt jelenti hogy kerestem 30 ezer eurót? Bevaltom mikor jónak látom aztán ennyi volt várom a következő lehetőséget? Vagy van vmi bökkenő pl shortolasnal hogy fix időre tudom meglenni mondjuk 1 hónap, aztán ha az letelt és nem jött be az irány amit gondoltam akkor buktam csomó rengeteg pénzt?

júl. 19. 22:34
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

@3


A hullámokat senki nem látja előre, nem is szükséges ahhoz, hogy valaki sikeresen tudjon kereskedni vagy befektetni.


Mindig a jelent kereskedjük. Amint vételi vagy eladási jel jelenik meg a charton, akkor kattintunk. Nem kattintunk azonban, ha nincs szignál.



Kérdező, nem mindegy, hogy hol vásárolsz. Vannak olyan árak, ahol soha többet nem jár az árfolyam. Ha esetleg ott vásároltál vagy ott adtál el, akkor bukta. Mondok egy példát ha te 70 000-en vásároltál bitcoint, viszont soha az életbe nem lesz 70 000 csak alatta bolyong a következő évtizedekben, akkor az egy veszteséges trade lesz mindegy, mennyit vársz.


A kockázatkezelésnek nem az a módja, hogy random bárhol vásárolunk aztán kivárjuk hogy pozitívba menjen, hanem a megfelelő áron, szignál megjelenése esetén vásárolni, stoplosst használni és elengedhetetlen a megfelelő pozícióméretezés.


Ha nem érted ezeket a kifejezéseket, akkor viszont előbb tanulnod kell a témával kapcsolatban.

júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8as igen ezekkel tisztában vagyok és nem is tervezek rögtön fejest ugrani bele minden penzemmel, egyelőre szeretnék megerősítést szerezni hogy a fenti Példák amiket én gondolok valósak lehetnek e vagy van vmi bökkenő amiről nem tudok és keresztbe húzza az egész példát, például az utolsó amit a 6os kommentben írtam hogy helyes e elméletben vagy vmi kizarja? Persze azzal tisztában vagyok hogy lehet hogy sose tér vissza egyes szintekre a gráf, de ha igen akkor az utolsó példa úgy működik ahogy próbáltam leirni vagy mi az igazság? :) egyébként köszönöm szépen a válaszokat mert roppant érdekel ez a téma
júl. 19. 23:11
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

EU-s brókernél nem fogsz kriptót vennni 10-es tőkeáttéttel.


Ez ugyanis a max:


1:30 a főbb forex-párokra

1:20 más devizapárokra, valamint az index- és arany CFD-kre

1:10 más index CFD-kre és árupiaci termék CFD-kre

1:5 részvény CFD-kre

1:2 kriptovaluta CFD-kre


Azt javaslom, nyiss demószámlát valamelyik nagy, neves brókernél akkora összeggel, amekkorával élő számlát nyitnál, s kezdj el rajta "játékból" kereskedni, s nézd meg, mi történik, milyen számokkal milyen eredményt tudsz elérni.

júl. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!