Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen bevétellel/kiadással/pr...

Milyen bevétellel/kiadással/profittal kell rendelkezni, hogy szinte ingyen legyen egy 30M ft-os autó tartósberbe vagy lízingre?

Figyelt kérdés

Bérlés esetén az áfa igényelhető csak vissza, vagy az áfa fele? Vagy akár a teljes díj is elszámolható költségként?


Sajnos nincs tapasztalatom ebben, de gondolom anyagilag megéri, mert rengetegen választják ezt a lehetőséget.


Nemrég kezdtem dolgozni, egyéni vállalkozóként számlázom ki a munkám, amit utal a cég, emellett van webshopom, oktatóanyagom, lakásom kiadva.


Havi szinten 2,5-3M ft-os bevételem van, kiadásom viszont szinte semmi, csak a mindennapi élethez szükséges dolgok. Élelmiszer, szàmlák, tankolás, szervizek, ruházkodás, tisztálkodás, szórakozás, stb.


Vállalkozással kapcsolatos kiadásom max a bejárás, munkaruha. Max havi 80.000ft.

A könyvelő, webshop fenntartás, kata még további 70-80 ezer ft.

Hamarosan áfakörös leszek, így kevesebb lesz a bevételem sajnos. Minimálisan fogok árat emelni, de 27%-ot nem tudok. -15% mínusszal számolok, így havi 2,5 nettó biztosan meglesz legrosszabb esetben is.


Gyerekkori álmom egy erősebb, újabb autó, de nem tudom hogyan kezdjek bele.

6-8 hengeres benzinesekben gondolkozom, 400le felett.

Ezeknek az ára 25-35M között mozog.

Sok bérlős oldalon látom, hogy 10% önerővel elhozható, mind 2024-es, 5 év garancia, full casco, és a havi díj 1600-1800€ körül alakul.

Cserébe az autó teljesen új, nincs rizikó, garanciális. Szervízre nem sok fog elmenni.


Ellenben, ha vennék kp-ra esetleg egy 100.000km feletti példányt, ami 4-6 éves, 18-20M-ért mennek, régebbi típus, garancia nélküli, és folyamatosan veszít az értékéből. Emellé lehet bármilyen hiba is, és egy teljes fék szett 3M, egy blokk 5-6M, turbó 1,5M, futómű is milliós, lézer fényszóró is 2M, stb… a casco persze itt is 1-1,5M évente.


Arra jutottam, hogy nem sajnálnám a fizetésem negyedét arra, hogy béreljem az autót, és vannak cégek, ahol akár át is lehet ülni másikba, akár rendszeresen cserélgetve, mindig újba.


Kérdésem az lenne, ezzel kapcsolatban, hogy milyen esetben lehet elszámolni költségként? A cégemben szerepelne gondolom kiadásként a bruttó 1800€/hó bérlés. Ennek a 27%-a áfa, amit vissza tudok igényelni? Ennyi lenne az okosság benne, vagy teljes tévúton vagyok?


júl. 8. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ezt nézd meg tanulságos egész cégalapítás!30millióval tartozik banknak

júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Melyik részt? 15 videó jött fel a linkedre.
júl. 8. 22:26
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Béreld ki 3 hónapra, azalatt megunid úgyis. Spóroltam neked 24 milliót
júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

“Havi szinten 2,5-3M ft-os bevételem van”


“A könyvelő, webshop fenntartás, kata még további 70-80 ezer ft.”


Ez igy kamu. Ceg fele szamlazva nem is lehetsz KATA-s (aminek a limitje amugy 18m lenne), ugyhogy a beveteled kb 30%-at szja/tb/szocho terhelne.


Ezek a tenyek. Az meg, hogy nemreg elkezdve dolgozni, hogy lesz ennyi a fiezetesed, mibol lesz oktatoanyagod, az mega tobbi hazugsag. :)

júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Most diplomáztam, májustól dolgozom. Amíg nem érem el a határt, tudtam katásként kezdeni. Nem a cégemnek számlázok, hanem a cégemet megkereső magánszemélyeknek, akikkel én foglalkozom. (Nem gondoltam, hogy kötekedés lesz, és ennyire részleteznem kell. Így is hosszúra sikeredett a kérdés)

Ahogy elérem a határt, áfás ev-nek kell lennem, vagy céget kell alapítanom.


A kérdésem alatt 5 válasz van eddig, de egy értelmes sort nem sikerült senkinek hozzátennie. Csak a kötekedés, ez megy legalább.

júl. 9. 11:16
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Mit mond a könyvelőd, ha már úgyis van ő jobban ismeri a valós anyagi lehetőségeidet, nem csak a vetítést látja
júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

“egyéni vállalkozóként számlázom ki a munkám, amit utal a cég”

vs

“Nem a cégemnek számlázok, hanem a cégemet megkereső magánszemélyeknek”


Ja, hat kamuzasnal tenyleg fontos, hogy vagyd ne reszletezd, vagy elore rakd ossze, hogy mit akarsz allitani.


(Es nyilvan frissdiplomaskent, 2 honap tapasztalattal ennyit keresel.)

júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "ingyen" legyen egy autó. Azt a 30 milliót előbb meg kell keresni és valahonnan el kell venni, pl. a megtakarításod (eredménytartalék) rovására.

De minek venne egy kezdő vállalkozó 30 milliós autót? Teljesen irracionális lépés. Ha kerestél 300 milliót, abba persze beleférhet majd a 30 milliós autó is.

júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Továbbra sem érkezett a kérdésre válasz, csak a kötekedés, a miért, a minek neked, stb…

Ilyennel kár húzni az időtöket, nagyon megkeseredett emberek lehettek, ha a hibát keresitek mindenben. Ha nem értesz hozzá, nem tudsz válaszolni, lapozz tovább.

júl. 11. 17:10
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

"Ha nem értesz hozzá, nem tudsz válaszolni, lapozz tovább."

Ha nem értesz hozzá, kérdezd meg a könyvelődet! Ha ő sem tudja a választ, válts könyvelőt!

júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!